Wpis z mikrobloga

Wszyscy myślą, że politycy zajmują się tylko głupotami. A tu proszę: niedawno minister rolnictwa i rozwoju wsi wydał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie: w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych mających zastosowanie do nasienia bydła. ;)

Jako, że temat mnie trochę zaintrygował to znalazłem też inne rozporządzenie o wielce intrygującej i łatwej do zapamiętania nazwie: w sprawie wykonywania nadzoru w zakresie identyfikacji i rejestracji zwierząt, współpracy organów Inspekcji Weterynaryjnej, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz podmiotów prowadzących rejestry koniowatych, a także dokonywania zmian w rejestrze zwierząt gospodarskich oznakowanych, rejestrach koniowatych i centralnej bazie danych koniowatych

#mozesiekomusprzyda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fagaldo_Antonio: tu chyba chodzi o długą i pokrętną nazwę. Powinny być wyłącznie numery, numery przydają powagi. Na przykład to powyżej powinno nazywać się 135 856. Tak by było lepiej, po co komu opisowe nazwy
  • Odpowiedz
@Fagaldo_Antonio:

oj się domyślam przecież, dlatego #mozesiekomusprzyda ;) a tak bardziej serio, nie chce mi się pracować wieczorem to sobie krążyłem po LEXie, a rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymagań (...) było akurat w aktualnościach i tak sobie klikałem to w to, to w tamto.

Jak zresztą musiałem kiedyś czytać jakieś zapomniane rozporządzenia odnośnie ochrony jakichś tam dziwnych roślinek to trzy dni mi się to po nocach śniło, a te to chociaż są (przynajmniej tak mi się wydaje) w użyciu ;) Czekamy na
  • Odpowiedz