Wpis z mikrobloga

@Scorpjon: Trollowania na tym tagu jest obecnie mnóstwo, a ta opinia jest skrajnie odmienna od mojej i wielu jakie widziałem na tagu. Jak odpisze, że to nie trolling i da jakieś uzasadnienie to mogę mu dać linki do rozpiski postaci Calanthe, czy nawet wypisać samemu, bez sensu się produkować każdorazowo, szczególnie, że i OP się nie wysilił ze swoim wpisem.
@Scorpjon: Szanuję za komentarz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jan_K: Wiesz co, większość z książki pamiętałem, jej struktura charakteru została zachowana i o to mi chodzi. Możliwe, że były momenty odmienne niż w książce, ale ja wszystkiego nie dam rady zapamiętać. W dodatku ileś tam stron czytałem po piwach. ¯\_(ツ)_/¯
@Jan_K: Niezależnie od wieku, Calanthe była uznawana za piękną kobietę i sprawiedliwą królową. Ponadto cieszyła się dużym autorytetem wśród swoich poddanych. Wszyscy rycerze darzyli ją respektem, Ciri twierdziła nawet, że wystarczyło aby jej babka tupnęła, żeby wszyscy momentalnie przyznali jej rację. Pomimo swojej mądrości, czasami zbytnio ponosiła ją władza i zwyczajnie szantażowała ludzi, jak np. Geralta w opowiadaniu pt. "Kwestia ceny". Nie zawsze też pamiętała o honorze, zwłaszcza wtedy, gdy opierała
@Gusmag: Jak już pisałem mam zgoła odmienna zdanie. Mi tu nawet nie pasuje - pół żartem, ale i pół serio - kolor wlosów. Calanthe powinna mieć włosy zbliżone kolorem do Ciri i Pavetty, co ukazywałoby ich pokrewieństwo, bardzo istotne w tym przypadku więzy krwi, zresztą ten nietypowy kolor włosów to też pewien element fantastyczny. Nie mam pojęcia czemu tych włosów się pozbyli.

Dalej leci to wejście na salę na najważniejsze wydarzenie
@Jan_K: Uuu, aż tak szczegółowo się nie dopatrywałem. Włosy to tam mnie nie interesowały jeśli o tym mowa. Ogólnie to nie sprecyzowałem. Właśnie tylko chodziło mi o ten jej charakter, zdolna do szantażu, śmiała, pewna siebie, wykorzystująca swoją pozycję do konkretnych celów. Jej dialog z Geraltem pokazał te cechy, a ta aktorka mega je odwzorowała. O to mi chodziło. Tak czy siak spoko, że się rozwinąłeś, dało mi to do myślenia,
@Jan_K: W tej scenie jest absolutnie wszystko #!$%@? na poziomie bazowym (oczywiście w porównaniu do książki), więc o kolorze włosów Calanthe raczej nikt nawet nie pomyślał (dość powiedzieć że chyba nie ogarnęli pokrewieństwa Cahira z Fringillą, bo mają różny kolor skóry). Ciekawa intryga stworzona przez królową, polegająca na umieszczeniu po swojej prawicy Wiedźmina incognito, jako pana z Czteroroga? A po #!$%@? to komu, Geralt wpada na pełnej #!$%@? i w pierwszej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jan_K:

Calanthe powinna mieć włosy zbliżone kolorem do Ciri i Pavetty, co ukazywałoby ich pokrewieństwo, bardzo istotne w tym przypadku więzy krwi,


Nawet w prawdziwym świecie ciemnowłosym rodzicom rodzą się dzieci z blond włosami, więc co to za argument?
Właśnie tylko chodziło mi o ten jej charakter, zdolna do szantażu, śmiała, pewna siebie, wykorzystująca swoją pozycję do konkretnych celów.

@Gusmag: charakter też z dupy przedstawili, Calanthe była dostojna, opanowana, mądra, dyplomatyczna, a w serialu zrobili z niej bezczelną sebę niepotrafiącą się godnie zachować.
@thePiter: wyluzuj typie. To serial dla masowego odbiorcy, a nie maniaków tasujących się do każdej sceny i dostających zawału na każde odstępstwo od TEKSTU SWIĘTEGO SAPKA. Calanthe zagrana fajnie, jazgot piwnicznych fanów tego nie zmieni xD