Wpis z mikrobloga

Mam całkiem dobry plan na rozwój własnej firmy. Problem w tym, że sam osiągnę to dopiero na przestrzeni 2/3 lat, a to dlatego, że koszt maszyn jest dosyć wysoki, a działalność prowadzę od niecałego roku. Klienci na usługi znajdą się zawsze, bo jest to dosyć obszerny rynek. Myślałem o znalezieniu inwestora. Polecacie jakieś konkretne miejsce, w którym mógłbym poszukać takiej osoby?

[ #dzialalnoscgospodarcza | #wlasnafirma | #inwestycje | #inwestowanie | #finanse | #pieniadze ]
  • 21
@UberKatze pod żadnym pozorem nie bierz pośredników chcących po 2 - 5% od dofinansowania. Na początku dostajesz kurierem dokumenty za które musisz zapłacić około 300zł, te dokumenty to najczęściej jakieś dziwne druki a firmy postawione na słupa.
Z inwestorami też uważaj, kumpel miał partnera do biznesu, kręciło sie na poziomie 30 tys miesięcznie a teraz ma długi na poziomie 1mln zł i komornika.
@Zarzutkakke: Przed podpisaniem jakichkolwiek papierów będę korzystał z porady prawnika. :) Jednak dobry inwestor pozwoliłby mi na poważne rozkręcenie firmy. Większość z tego co odłożę inwestuję w sprzęt i towar. Wciąż się rozwijam, ale ostatecznie nie mogę zaoferować w pełni wszystkich swoich usług. Np. regularnie zlecam wydruk swoich projektów zewnętrznej firmie, mimo, że posiadając odpowiedni sprzęt mógłbym robić to sam, zwłaszcza, że mam doświadczenie i wiedzę na ten temat, bo przed
@UberKatze: Dużo zależy od tego jaka to jest kwota.
Jeśli chcesz kogoś, kto poza finansami, da również kontakty i sporo wiedzy branżowej, to postaraj się dotrzeć do wspólników/członków zarządu spółek z branży, ale nie będących konkurencją. Postaraj się dotrzeć bezpośrednio i przedstawić im swój pomysł, zostawić prezentację/teaser informacyjny.
Możesz postarać się o dofinansowanie z programów PARPu. Przy tym co szukasz, powinieneś bez problemu coś znaleźć.
Możesz spróbować odezwać się do kilku
@Zarzutkakke: @Samol94: Ceny rynkowe nowych maszyn to okolica 200 tysięcy złotych netto. Nie robiłem dokładnych szacunków jeszcze. Z tym, że tych 8-10 maszyn jest do produkcji zupełnie różnych, niezależnych od siebie produktów. Myślę, że można je podzielić na 3 różne usługi. Więc jeśli znalazłbym inwestora na jedną usługę to też dobrze. 200 tysięcy to kwota, dzięki której mógłbym rozszerzyć działalność na prawie maksimum moich obecnych możliwości. Nigdy nie interesowałem się
Np. regularnie zlecam wydruk swoich projektów zewnętrznej firmie, mimo, że posiadając odpowiedni sprzęt mógłbym robić to sam,


@UberKatze: niemal wszystkie duże firmy maja całą masę zewnętrznych dostawców, kto robi wszystko od zera na miejscu? Maszyna Ci sie #!$%@? bedziesz mial kilka dni, tygodni albo miesiecy postoju. Zlecajac krytyczne usługi na zewnatrz masz 2-3 firmy ktore sa gotowe to ogarniac od zaraz.
@OPcodeRTI: Nie zaczynam od inwestorów. Zainwestowałem w sprzęt już sporo pieniędzy i prowadzę coraz lepiej radzącą sobie działalność. Zdobyłem w ostatnim czasie kilku fajnych klientów i cały czas pracuję nad projektami.

@Wychwalany: Rozumiem jak to działa. Jednak moja aktualna działalność polega na (tutaj wołam @NiedzielnyMirek przy okazji) projektowaniu różnego rodzaju produktów reklamowych, projektowaniu graficznym itd. Niektóre wykonuję u siebie na sprzęcie, który posiadam, ale inne muszę niestety zlecać zewnętrznej drukarni.
@UberKatze: Pracuje w firmie robiącej gadżety reklamowe od 5 lat, jakbyś miał jakieś pytania daj znać - to co mogę powiedzieć - powiem. W firmie mamy obecnie sitodruk na płasko, na okrągło (butelki i bidony to obecnie szał rynkowy), drukarkę UV, prasy termotransferowe, ploter tnący, prasy do kubków, naświetlarkę i tamponiarkę :)

Zaczynałem jako operator prasy + drobne rzeczy w Corelu poprawiałem, a teraz jestem kierownikiem produkcji i głównym grafikiem w
@kura998: Dzięki :)

Ja pierwszy raz z drukami miałem styczność kiedy wyjechałem do Anglii. W drukarni pracę dostałem zupełnie przypadkiem, bo z agencji. Wcześniej w ogóle się tym nie interesowałem. Później poszedłem tam na studia z grafiki komputerowej, które po ponad roku rzuciłem aby wrócić do Polski i założyć biznes. W tej chwili też mam drukarkę z tuszem sublimacyjnym, prasę do kubków, prasę termotransferową czy ploter tnący Summa. Przede mną pierwsze
@kura998: @UberKatze:
widzę, że tutaj panowie są fachowcami:) Powiedzcie mi proszę czy drukujecie na butelkach plastikowych? Takich np jak butelki dziecięce. Czy do takiego druku musi być jakiś specjalny plastik?
W ciągu kilku miesięcy mogę potrzebować czegoś takiego:)