Wpis z mikrobloga

Ido swięta bedo nerwy. A na nerwy najlepszy #bigos !!! Bigos to król potraw! Plusujta a w poniedziałek jak skończy się gotować wrzucę efekt końcowy. 8 kilo kapusty i 2 kilo padliny, więc wyżerka będzie do następnych świąt. Oczywiście podlewane wszystko będzie winem. Gotował dziadek, gotował mój ojciec a teraz co roku gotuję ja. Kto nie pluśnie bigosiku temu pod choinkę znajdą multikonto więc nie wiem czy warto ryzykować. #heheszki #gotujzwykopem #kuchnia
Pobierz adam-photolive - Ido swięta bedo nerwy. A na nerwy najlepszy #bigos !!! Bigos to król...
źródło: comment_6odgK7PQJ7TsK2YYfuQ2TAxwSV6p1j7w.jpg
  • 7
@Marcowy_Kot: Kiełbacha dwie laski, boczek parzony wędzony pol kilo, kilo gulaszu wieprzowego. Szesc kilo kapusty kiszonej. 40deko grzybow suszonych. Dwie cebule.
Grzyby dzien wczesniej mocze, potem gotuje pol godziny w tej samej wodzie. Wody nie wylewam!
Kapuste płukam dokladnie w wodzie zeby kwasiora nie bylo. Zalewam wrzatkiem zeby cala zakrylo i gotuje na minimalnym ogniu caly czas! To wazne zeby bylo dlugo i powoli. Wode spod grzybow wlewam przez sitko do