Wpis z mikrobloga

Mmm, ta scena to kwintesencja netflixa. Czarne driady z Brooklynu i na dodatek czarny elf którego nigdy nie było w książce, no ale hurr durr Triss nie może wyglądać inaczej bo ŚCIŚLE trzymamy się książki. Oglądam to tylko z powodu bycia fanboyem wieśka.

Gotujta więcej bigosu bo nie wyrobiem #netflix #wiedzmin #bekazlewactwa
L.....l - Mmm, ta scena to kwintesencja netflixa. Czarne driady z Brooklynu i na doda...

źródło: comment_t3lfOclTf5N1a9vM4aUyDlQq8dOJ1pX6.jpg

Pobierz
  • 33
@QuaLiTy132:
1. Odpowiem naturalnie na twoje pytanie, ale mam nadzieję że w zamian ty odpowiesz na moje;
W różnych dziełach sztuki (GoT, gra Wiedźmina etc.) zdołano umieścić czarnoskórych nie psując przy tym estetyki świata. Tutaj akcja dzieje się w XIII wieku, a wtedy czarne osoby przebywały głównie w Afryce, a nie w Europie. Co ma jedno do drugiego? Sapkowski odnosi się głównie do kultur europejskich, a nie do afrykańskich co jasno
@EgonakaNoge:
Czytanie ze zrozumieniem:

A gdzie jest Redania w Europie czy Afryce?

< (...) Sapkowski odnosi się głównie do kultur europejskich, a nie do afrykańskich co jasno sugeruje że świat Wiedźmina jest wzorowany na kontynencie Europejskim.

I w którym wieku zapomnieliśmy o magii i wytepilismy wszystkie elfy krasnoludy smoki itd.?

< Nie zasłonisz się argumentem, że to świat fantasy i wszystko możliwe, bo tym samym można się spytać dlaczego czarodzieje nie
#!$%@? z książką, z logiką, z faktami, ze spójnością świata, bohaterów, to wszystko jest W Y M Y Ś L O N E dawajcie mi czołgi, pojazdy pancerne, rakiety, będziemy się #!$%@?ć karabinami M16 a nie jakąś magią. Jestem głupi i tyle w temacie, chyba dałem się zbaitować.


@LukasDiesel: Fakty w książce fantasy. O #!$%@?.
No swiat jest spójny z WYMYSLONYM swiatem Sapkowskiego, a nie naszym.
@EgonakaNoge: argument czemu czarodzieje nie wyczarowali czołgów... bo ich #!$%@? nie znali bo nie podróżował po różnych światach jak Ciri w grze gdzie trafiła do świata Cyberpunka to fantasy a w książce na podstawie której powstał serial nie ma nic że każdy elf był biały itd. Sory że ludzie mają różne kolory skóry a skoro ludzie to czemu nie postacie wymyślone też?
@EgonakaNoge:

Jest na swój sposób.Tutaj nie ma mitologi jak u Tolkiena i dlatego jest duzo niejasności, ale czy zawsze musimy wszystko wiedzieć?


Skoro niejasności nie było w książce, a są w adaptacji, to znaczy, że adaptacja jest niespójna. Koniec kropka.

Nie lubia elfów, krasnoludów itd. bo to sa "nieludzie" i tyle.


Aha. Swego czasu w naszym świecie czarnych uważało się za "nieludzi", ale w tysiąc razy bardziej rasistowskim świecie Wiedźmina jakoś