Wpis z mikrobloga

@ruszka: To odbije piłeczke i skoro taki drobiazg jak dziwne uszy im przeszkadzał to dlaczego akurat rudych ludzi nie atakowali?(choć wydaje mi sie ze nie uszy były problemem w książce ale nie pamietam juz) Bo tak działał ten świat! Szukacie problemu na siłe bez kitu. Z taki podejsciem mozna do kazdego dzieła sie dopierdzielic.
  • Odpowiedz
@EgonakaNoge:

To odbije piłeczke i skoro taki drobiazg jak dziwne uszy im przeszkadzał to dlaczego akurat rudych ludzi nie atakowali?


A dlaczego w naszym świecie nie atakowało się rudych ludzi, tylko czarnych?
  • Odpowiedz
@ruszka: Kolejny wyskakuje z naszym światem.
Fantasy – gatunek literacki lub filmowy używający magicznych i innych nadprzyrodzonych form, motywów, jako pierwszorzędnego składnika fabuły, myśli przewodniej, czasu, miejsca akcji, postaci i okoliczności zdarzeń. Fantasy jest na ogół odróżniane od science fiction oraz od horroru, przy założeniu, że względnie nie wchodzi w tematykę naukową (w sensie SF) lub tematykę grozy (ang. macabre). Jednak gatunki te w znacznym stopniu przenikają się. Wszystkie trzy
  • Odpowiedz
@LukasDiesel: Akcja nie dzieje się w żadnym XIII wieku, a w magicznym świecie łączącym tolkiena, opowieści wikingów, legendę o królu arturze, baśnie braci grimm i christiana andersena, wiedźminów czerpiących garściami z samurajów i cesarstwo nilfgaardu będące starożytnym rzymem. Skończcie #!$%@?ć swoje głupie mądrości bo nie wiecie w ogóle o czym gadacie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Tutaj akcja dzieje się w XIII wieku, a wtedy czarne osoby przebywały głównie w Afryce, a nie w Europie.

@LukasDiesel: raz, że to nie jest ani Europa, ani Afryka, a WYMYŚLONY świat przez Sapkowskiego. Dwa, że to nie XIII wiek w naszym znaczeniu, a w tamtym, powtarzam, WYMYŚLONYM świecie.
  • Odpowiedz
#!$%@? z książką, z logiką, z faktami, ze spójnością świata, bohaterów, to wszystko jest W Y M Y Ś L O N E dawajcie mi czołgi, pojazdy pancerne, rakiety, będziemy się #!$%@?ć karabinami M16 a nie jakąś magią. Jestem głupi i tyle w temacie, chyba dałem się zbaitować.


@LukasDiesel: W sumie w dupie mam prawicowy ból dupy o murzynów ale ty jestes po prostu przygłupi xDDD
  • Odpowiedz
@QuaLiTy132: Sapkowski zbudował swój świat na podstawie kultury, wierzeń z kręgu europejskiego. W takiej sytuacji nie można bronić się hasłem "ale to jest fantasy, tam może być wszystko". Świat, który wymyślasz musi być spójny. Dla przykładu: jeśli zaporzyczasz do swojego uniwersum elfy, które pochodzą z folkloru germańskiego, skandynawskiego, to musi być wiarygodne. Prawdopodobnie norwegowie, germanie, którzy wprowadzali te pojęcia nie wyobrażali sobie czarnych elfów xD. Nie wspominając już o tym, że
  • Odpowiedz