Wpis z mikrobloga

@jutokintumi: a czyli jak postać jest w książce opisana jako biała a w serialu gra ją murzynka to nie można się spruć bo w pierdziszewie tacy nie mieszkają ? nie mam nic do czarnych w filmach czy serialach ale dajta spokój jak ktoś jest opisywany jako białoskóry to weźmy białego aktora, a jak ktoś jest opisywany jako czarnoskóry to weźmy czarnego i tyle
@Bonwerkz: @Gandern: triss nie jest czarna tylko ma taka karnację ciemniejszą xD a w sumie to nie wiem czy w książce wgl był poruszany kolor skóry jakiejś postaci tam problem rasizmu rozchodzi się o kształt ucha (elfy) albo o wzrost (krasnoludy) i inne cechy wyglądu lub o mutacje i tam rasizm nie jest utożsamiany z naszym rasizmem związanym z kolorem skóry. W książce kolor skóry był pominięty
@Positano1: Nie wszystkie postaci miały pominięty kolor skóry. Triss miała wyraźnie opisany a w filmie wygląda jak cyganka, no sorry. Fringilla Vigo również była opisana. Co więcej jest ona krewną Anny Henrietty z Toussaint, która również została opisana jako postać biała więc jak może mieć murzynkę w rodzinie? I w taki oto sposób z powodu poprawności politycznej i wpychania na siłę postaci czarnoskórych bez ładu i składu sypie się cała logika
no mordo nie zrozumiałeś mnie. Właśnie o to chodzi, że Jezus tak wyglądał ale przedstawiany jest jako biały hipis, ludzie mieliby ból dupy, gdyby ktoś pokazał go w innym wydaniu.


@jutokintumi: Nie miałby bólu dupy nikt bo Arabusy do rasa biała, po prostu są nieco opaleni momentami z powodu słońca w miejscach w których mieszkają.Nietrafione porównanie. O Arabusy grające w Królestwie Niebieskim nikt się nie sadzi bo są tam gdzie być