Wpis z mikrobloga

katowice 2k19

twoim hobby jest jazda na gapę

masz już 3 tysiące długu u ZTM

wpadasz na genialny plan

karyna weź nagraj jak kanary mnie biją

ok co może pójść nie tak xD

podchodzi kanar

o pan banan

ma pan w końcu bilet

czy kolejny mandat do kolekcji? xD

no nie mam i co

to dokumenty

też nie mam

no ok to na 112

to se dzwońcie, ja stąd idę elo

mi się to po prostu należy

szarpanina

na szczęście podchodzi twój kolega

kurrr puść go kurr bo

groźby IQ 10

kolega umie tylko krzyczeć więc sobie poszedł

imfucked.jpg

hehe mam wszystko nagrane

właśnie skończyłem waszą karierę

zawieszasz się na uchwycie jak małpa

jebnąłeś z główki jednemu z kontrolerów

aaa kurr nie duś mnie

banan dindu nuffin!

podbiega karyna

kurr zostawcie go kurr zara go udusicie


Src

Zdjęcie przedstawia kontrolerów, którzy w oczekiwaniu na policję gwarantują gapowiczowi ciepłego przytulasa w ten zimowy wieczór. Agresja niczego nie rozwiązuje, ale bliskość już tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#katowice #heheszki #ztm
Haramb3 - >katowice 2k19
twoim hobby jest jazda na gapę
masz już 3 tysiące długu u ZT...

źródło: comment_oSyy0Uc5Lbfxz2ScWa2xNDE2PxDvcGnT.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@2-Fenyloetyloamina: A ja kanarow wyjatkowo nie szanuje. Każdy, nawet prokurator, ma pewne narzędzia, by odstąpić od czynności. Kanar zawsze jak małpa wystawia wezwanie do zapłaty. Nawet komuś, komu ukradziono chwile temu portfel, czy *wstaw jakakolwiek ckliwa historie*
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@danielinho: no rolą takiego mandatu jest zwykły dyscyplinujący straszak. Na podobnej zasadzie ten sam straszak nie działa na zorganizowane grupy przestępcze, które zajmują się "zawodowo" kradzieżą. Gigantyczna patologia, o której mówi się raz do roku. Zmienić nic nie zmieni, jak nie płacił tak płacić nie będzie. Ciekawe czy komornik coś zdziała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@draxter: oglądając to przeszły mi przez głowę filmiki, w których policjanci rzekomo maltretują zatrzymanego. Głosy oburzenia, niewiasta rzucająca się do pomocy. Jeden schemat od lat, a oni dalej myślą, że to działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@FotDK też takich paru znam, nawet mam kolegę Ukraińca, bardzo utalentowany w detekcji, genialna pamięć do twarzy. Nie można za bardzo przeginać z agresją, bo złodziejaszki potrafią dobrze zakręcić, sam pamiętam
  • Odpowiedz
dany jegomość za nic sobie ma kary pieniężne (może bogaty z domu, nie wiem...


@danielinho: podejrzewam, że odwrotnie - nie obawia się, że z czegoś mu to ściągną, bo nic nie ma. Ewentualnie miesiąc odsiedzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Haramb3: nie bronie patusa bo pewnie go nie stać nawet na prawnika, ale z tego co się znam kanar może jedynie poprosić Cię o nie uciekanie każda próba siłowego zatrzymania jest już naruszenie nietykalności cielesnej. Ogólnie z tego nagrania aż kipi patologia z dwóch stron.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chcesz_Pomarancze: jak pracowałem na ochronie, luknąłem sobie w jedno rozporządzenie MSWiA (bodajże z 2016 roku), które pozwalało na zastosowanie adekwatnej do sytuacji siły w celu ujęcia osoby do czasu przyjazdu policji i uniemożliwienia jej ucieczki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Haramb3: no tak jeśli łapiesz kogoś na jakimś wykroczeniu. Jazda bez biletu to nie wykroczeinie. Nawet mandat za jazdę bez biletu nie jest mandatem tylko kara wystawiona przez przedsiębiorstwo. Ogólnie gdyby to było uregulowane prawnie to patusy by nie szukały obejścia bo widziałby że nie ma szans na uniknięcie konsekwencji. A tak wiedzą że jak poszarpia się z kanarem to dostaną tyle co za pobicie czyli ewentualne zawiasy lub im się
  • Odpowiedz
@Haramb3 kontroler biletów w chwili czynności służbowych jest funkcjonariuszem publicznym więc w praktyce jeżeli zostanie zaatakowany może być Sprawca brany do odpowiedzialności za napad jak na policjanta czy strażnika miejskiego. Jeśli chodzi o kary dodatkowe to np. w mojej firmie jest 400 złotych mandatu za wstrzymanie kursu powyżej 5 minut , dodatkowo w tym przypadku mandat za brak biletu i ewentualny mandat policji . Także bywa czesto że cwaniakowanie się nie opłaca
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chcesz_Pomarancze:

A tak wiedzą że jak poszarpia się z kanarem to dostaną tyle co za pobicie czyli ewentualne zawiasy lub im się upiecze


Tylko taktyką patusów jest bycie bierną stroną szarpaniny z nastawieniem na ucieczkę, co sprawia, że unikają zarzutów dotyczących pobicia. Gość w tym przypadku nie wytrzymał presji, włączył się instynkt. Co więcej, to duszenie na 99% zostanie potraktowane jako ŚPB, do którego ma prawo każdy obywatel. Kontroler tym "chwytem"
  • Odpowiedz
jezu ci ludzie są #!$%@? xD, to że ten sebix szarpie kontrolerów i #!$%@?ł jednemu z dyńki to okej, ale jak kontroler sie broni i próbuje "biednego" sebixa uspokoic to ludzie sie rzucają i narzekają na kontrolerów XD
  • Odpowiedz
@Haramb3: Nie żebym bronił sebixa, ale hejty na kontrolerów nie biorą się znikąd, jakoś dziwnym przypadkiem np. konduktorów w pociagach tak nie hejtują. Niektórzy naprawdę są służbistami i wystawiają opłaty dodatkowe (zwykle mają prowizje od każdego wezwania) jak autobus spóźni się o kilkanaście minut z powodu awarii, a bilet jest nieważny od dwóch minut, nieraz widziałem jak nie pozwolili komuś wyjść z autobusu dopóki nie skończą spisywania, mimo że mieli w
  • Odpowiedz