Wpis z mikrobloga

Czy nie chodzi tu głównie o skrzyżowanie torów?


@ajuto00: to nie jest żadna przeszkoda, tory kolejowe się przecież krzyżują i nie ma z tym problemu (a tramwaj jest w stanie jechać po kolejowym profilu szyn)
  • Odpowiedz
zy nie chodzi tu głównie o skrzyżowanie torów? No bo chyba oni wiedzą, że ta linia nie było i nie będzie zelektryfikowana?


@ajuto00: Skrzyżowanie torów jest trudne ale wykonalne, ale tylko dopóki tor kolejowy nie jest zelektryfikowany. PKP nie chce, żeby im blokować możliwość elektryfikacji, pomimo że jak pisałem wyżej i tak wiadomo że tego nie zrobią przed 2137 rokiem.
  • Odpowiedz
@ajuto00: Skrzyżowanie torów jest trudne ale wykonalne, ale tylko dopóki tor kolejowy nie jest zelektryfikowany. PKP nie chce, żeby im blokować możliwość elektryfikacji, pomimo że jak pisałem wyżej i tak wiadomo że tego nie zrobią przed 2137 rokiem.


@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: Ja mam rozwiązanie i za 50k premii mogę je sprzedać Prezydentowi Wrocławia.
Albo za darmow, bo mam gest. Tramwaj wjeżdża na skrzyżowanie torów na pełnej #!$%@?. Na odcinku skrzyżowania
  • Odpowiedz
  • 2
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII skrzyżowanie torów kolejowych z tramwajowymi jest wykonalne, ale powoduje mnóstwo problemów dla kolei.

po pierwsze takie skrzyżowanie powoduje znacznie większe ograniczenia prędkości dla pociągów, po drugie istnieje znacznie większe ryzyko wykolejenia sie składu, bo jak ma się rozumieć takie torowisko będzie nonstop używane, po trzecie trakcja o której każdy mówi, po czwarte w cywilizowanych krajach nie tworzy się takich krzyżowań po których mają jezdzic pociagi osobowe (ze względów bezpieczeństwa, częstotliwości
  • Odpowiedz