Wpis z mikrobloga

Siema, startuję z dietą na masę. Na fabryce siły wyliczyłem se 2908 kalorii, niemniej mam zagwozdkę co wpisać w fitatu. Jeśli dobrze rozumuję, jak wpiszę tam 2900 kalorii to tak naprawdę przyswoję więcej ponieważ zdaje się, że na fitatu w kalorycznosc produktów nikt nie wlicza efektu termicznego pożywienia.

Czyli co, mam zacząć od wpisania tam 2650 kcal czy olać temat i jechać z 2900 kalorii?

Wiem, że trzeba obserwować reakcję organizmu etc ale nie chce żeby nagle wywalilo mi cm w pasie, niestety tryb pracy i geny nie są zbyt korzystne a nie po to męczyłem się na redukcji, żeby się momentalnie zalać.

#mikrokoksy
  • 12
@psposki: co co

Są produkty gdzie jest to wyliczone, a są takie, że ludzie spisują tylko kcal z opakowania i tyle

Pytanie jak z tym żyć.

Jeśli się mylę to wyprowadź mnie z błędu, będę bardzo wdzięczny

Jeśli mógłbyś mi coś poradzić też będę wdzięczny
@hevvra: jeśli to bzdury to podaj sensowny argument czemu tak uważasz. bo za broscience dziękuję

@bussior: nie jestem autorytetem, nie potwierdzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) natomiast efekt termiczny przy białku to nawet 25-30% roznicy w kcal, pytanie czy jest sens i jak to liczyć
@Gniewo_: bo bzdurą jest takie ortodoksyjne podejście i liczenie każdej kalorii. Przynajmniej w przypadku, gdy nie przygotowujesz się na jakieś zawody.
Wiesz... dzisiaj zepsuła mi się winda i na ósme piętro musiałem dygać po schodach. Czy doliczę sobie te dodatkowe 50kcal? No chyba nie xD
Białko rzeczywiście ma efekt termiczny najwyższej wartości spośród wszystkich makroskładników i tutaj można się zastanawiać. W innych przypadkach, jak nie jesteś klasą światową albo na zaawansowanym