Wpis z mikrobloga

@xinipl jeszcze nie spotkałam się z wypowiedziami historyków, naukowców czy nawet polityków, którzy mówią, że Polacy byli krystaliczni. Za to politycy izraelscy niejednokrotnie piszą historię po swojemu. Nie wspomnę o "polskich obozach śmierci" w prasie zachodniej Europy. Jeśli chce się mówić - Polacy mordowali Żydów to wypadałoby dodać, że są też odpowiedzialni za największą liczbę uratowanych Żydów. Bo takie klepanie czy to przez Tokarczuk czy przez kogokolwiek innego jest po prostu zafałszowaniem.
@agataen: Polacy dostali najwięcej medali za ratowanie żydów, bo w Polsce było ich najwięcej. Jak sprawdzisz, który kraj ma najwięcej "Sprawiedliwych" per capita, to wychodzi ci Holandia.
Prawda historyczna jest taka, że lwia większość Polaków ani żydów nie ratowała, ani nie mordowała, tylko skupiali się na tym, by przeżyć wojnę.
Ale weź powiedz na forum międzynarodowym coś innego niż, że Polska jest mesjaszem, to zaraz rzucają błotem "polakożerstwo, ojkofobia, komuchy".
Ja jestem ciekaw czy te cytaty to ona sama popularyzuje? Jeśli tak to może szuka sama czegoś w swoich książkach co było, jest warte odebrania nagrody. Jestem w trakcie czytania Prowadź swój pług...i książkę zaskakująco dobrze się czyta i te komentarze filozoficzne maja jakiś tam sens. Natomiast jeśli ktoś wyrywa te zdania z kontekstu i na siłę szuka w nich głębi, to tak to później idiotyczne wygląda.
@jPaolo2: nie zgodzę się z ostatnim stwierdzeniem. Jest różnica pomiędzy "Polacy próbowali przetrwać" a "Polacy mordowali Żydów". Jeśli chodzi o historię to wiele krajów europejskich ma trochę więcej na sumieniu w stosunku do Żydów niż Polska. Jakoś nie słyszę roszczeń i oskarżeń w stosunku do Hiszpanii chociażby.
no racja, Polacy nigdy żadnego żyda nie zamordowali. W Jedwabnem 300 żydów samowolnie weszło do stodoły, a później ją podpaliło i nie próbuj nam wmówić, że było inaczej LEWAKU!

@NapalInTheMorning: Jakie masz dowody, że w Jedwabnem Polacy mordowali Żydów? Jak tam ekshumacja w Jedwabnem idzie, Żydzi już pozwolili?