Wpis z mikrobloga

  • 3
@luxkms78 nie jestem ani na lewo, ani wegetarianinem, ale na tę sytuację trzeba spojrzeć jednak trochę bardziej obiektywnie. Myślę, że w walce o prawa zawierzat wcale nie chodzi o to że są ważniejsi niż ludzie (przykładowo pracownicy plantacji), tylko o to, że są na słabszej pozycji, bez prawa głosu i zmiany swojego losu. I dlatego walczy się o prawa zwierząt, a nie pracowników ekonomicznych którzy mają choć minimalny wpływ na swój
  • Odpowiedz
  • 2
@loss Jasne sam też lubię zwierzęta i nawet miałem różne i mam. Nie przeszkadza mi to jednak w żaden sposób jeść mięso. Owszem indywidualna decyzja, nie chcę, nie jem.
  • Odpowiedz
@smyl:
1. Aby wyprodukować 1kg wołowiny potrzeba kilkanaście do kilkudziesięciu kg trawy. Krowa żywi się w większości pokarmem nieprzyswajalnym przez człowieka, którego produkcja została bardzo mocno uprzemysłowiona i nie potrzeba wielu pracowników do koszenia trawy na paszę dla krów.
2. Gdyby wegetarian interesowały prawa pracowników nie kupiliby ani jednego awokado, których produkcja jest społecznie bardziej szkodliwa niż produkcja kokainy i heroiny.
3. jak można mówić, że się przeciwko czemuś protestuje,
  • Odpowiedz
  • 1
@loss Mój dziadek jedynie zawsze twierdził że nie jest w stanie jeść koniny ale tylko dlatego że miał konie i je uwielbiał. Poza tym jadł wszystko inne. Reszta z mojej rodziny też chyba je wszystko bez wyjątku. Łącznie ze mną.
  • Odpowiedz
1. Ile kilogramów roślinnej paszy musi zjeść krowa, by wyprodukować 1kg mięsa? Skąd bierze się pasza?


@smyl: pasza bierze się głównie z roślin zbieranych mechanicznie.

Czy weganie tak jak krowy jedzą siekaną soję i suszoną
  • Odpowiedz
@luxkms78: sugerowanie, że wege muszą jeść "organiczne" xD Albo, że to organiczne wykorzystuje bardziej pracowników niż normalne xD "organiczne" jedzenie ani nie jest przyjazne środowisku, ani zdrowsze.
  • Odpowiedz