Wpis z mikrobloga

@Mescuda jakie to prawdziwe, a najlepsze są filmiki doradców, typu jakiś tam Marcin Iwuć, który był dyrektorem banku, zarabia w #!$%@? hajsu, ale mówi innym jak oszczędzać z marnej pensji 3k na miesiąc. No bo wiesz, on przeżył kryzys, stracił dobrze płatną pracę, miał million złotych długu i mimo wszystko dał sobie radę. Oczywiście to, że miał mieszkania na wynajem, to bez znaczenia, albo że miał doświadczenie jako dyrektor banku, bo to
wi „ale co, już chyba tego nie robi


@worldmaster: zależy od pory roku i gdzie :P parę lat temu jak jechałem do uk wraz z rodzinką, to wyszło nam taniej samochodem i promem niż było by to samolotem
@spacja_enter ale o co ci chodzi człowieku, kto ma ci opisywać jak dbać o finanse osobiste, Janusz Pawlacz z minimalną całe życie, który nic nie osiągnął i nigdzie nie był? Przecież Iwuć sam mówi, że z gówna bata nie ukrecisz, jak Ci nie styka w miesiącu to zamiast zaciskać pasa trzeba się przekwalifikować i zacząć zarabiać więcej. A że to trudne? Kto ci bzdur o łatwym życiu nagadał xD a nawyki pozytywne
@E-Force: @notoelo: no właśnie. Co może wiedzieć o oszczędzaniu biedny, jak i bogaty :D Jeden drugiego nie zrozumie. Dla bogatego oszczędzanie to jest jak splunięcie, ja nie wiem jaki trzeba hulaszczy tryb życia prowadzić żeby nie móc odłożyć sobie nawet paru tysięcy zł. Zresztą Iwuć o tym wspomniał, że nie myślał po prostu o oszczędzaniu, tylko wydawał na lewo i prawo, bo czuł się jak młody bóg. Dopiero jak przyszedł
@spacja_enter znaczy wiesz, generalnie się zgadzam, ale... Czego ty oczekujesz od takiej osoby, blogera, youtubera jak iwuć czy Szafrański? Przecież porady do ogółu nie mogą być spersonalizowane do twojej konkretnej sytuacji, za taką analizę to możesz komuś zapłacić żeby Ci wykonał, a i tak ty jesteś sobie sterem i żeglarzem ¯_(ツ)_/¯ no i patrząc na ilość zadłużonych konsumpcyjne Polaków to twoją analogię bardziej można przyrownać do palenia - a blogerów od finansów