Wpis z mikrobloga

konserwatyzm [łac. conservatus ‘zachowany’], postawa, którą charakteryzuje przywiązanie do istniejącego, zakorzenionego w tradycji stanu rzeczy (wartości, obyczajów, praw, ustroju politycznego itp.) oraz niechętny stosunek do gwałtownych zmian i nowości;

@BigBadBootyDaddy: Używaj encyklopedii, nie skróto-słowników.
@czynastolatek: aborcja, imigracja, invitro, stosunek do Kościoła, węgla, związków partnerskich. Twoje przykłady są tak absurdalne, że zaraz napiszesz że konserwatystą nie może być ktoś kto skacze na bungee bo gwałtownie zmienia wysokość na której się znajduje, dlatego skończ już lepiej dyskutować bo to nic nie wnosi
@Kondzio11121555: jest, gdyż w prawyborach zdecydowanie wygrywa ze wszystkimi innymi
@BigBadBootyDaddy: Moje przykłady? Podałem tylko jeden. Bo jeden wystarczy. To co robi PiS jest kompletnym zaprzeczeniem konserwatyzmu.
Konserwatyści nie muszą być przeciwko aborcji, invitro czy związkom partnerskim. To wymysł tępego lewactwa, które musi sobie uprościć świat, bo go nie rozumie.

No i o co ci chodzi z imigracją, skoro PiS sprowadza tu hurtowo islamistów?
@BigBadBootyDaddy: W temacie aborcji - PiS twardo stoi za kompromisem, konserwatyści zdelegalizowaliby ją, a co do reszty to to zależy od nastrojów u większości społeczeństwa. PiS światopoglądowo nie jest ani konserwatywny ani liberalny, światopogląd PiSu to populizm.
konserwatyści zdelegalizowaliby ją,

@jjnk: Właśnie konserwatyści są za kompromisem.
@BigBadBootyDaddy: Pomijając fakt, że w kwestii aborcji PiS i Konfa się nie zgadzają - to jak już napisałem - nie ma to żadnego znaczenia.
Konserwatyzm to chęć zachowania obecnego stanu. Konserwatywne to było PO, które powstrzymywało się od większych zmian.
Konfa zmieniła by dużo, a to jest zaprzeczenie konserwatyzmu.
Mylisz konserwatym z tradycjonalizmem.