Wpis z mikrobloga

Książka w dużej mierze dotyka tematu dyskryminacji oraz rasizmu. Takie wątki w tym serialu są wręcz wskazane, by zachował on problematykę oryginału.


@gefallenerubermensch: tylko, że to było na linii ludzie-nieludzie, a nie między różnymi rasami ludzi. Mieszanie problemów społecznych z rzeczywistości do świata przedstawionego w filmie fantasy tylko pogorszy spójność tego świata, przedstawionej historii i pogorszy imersję. Bez sensu.
@zartos: Mnie to rozbraja... jak na każdym kroku w produkcji Netflixa przełożonym jest zazwyczaj afro amerykanin lub inny miks, połowa zarządu/komisariatu/szpitala to czarni, LGBT i inni... Potem lewica widzi propagandę i hurr durr - postępowy świat! Niestety tak bardzo oderwany od prawdziwego obrazu.

Afroamerykanie to ~13% populacji stanów.
z tych 13% odpowiednik licencjata posiada ~19%

Ponad 90% żyje w dużych miastach lub aglomeracjach miejskich, w mniejszych miastach lub ich przedmieściach to
Mam nadzieję, że Pan Sapkowski nadzoruję prace nad serialem i nie będzie żadnych wątków LGBT oraz innego wszelakiego pedałowania wplecionego przez tych lewaków

@zartos:

Bardzo mocno gardzę serialami i ich dystrybucją na vod ale ostatnio się przemogłem i odpaliłem Mroczne Materie na HBO. Tam nie ma białej pary, wszyscy wymieszani, a złe charaktery lub te zdemoralizowane to także w przeważającej większości o jasnej karnacji.

Fikcyjny obraz świata, gdzie nawet statystyka mówi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: Sapkowski jak dla debili tłumaczy ze trzeba być tolerancyjnym otwartym itp. ale nie, zawsze wyjdzie jakiś dzban i będzie o tym dyskutował. xd

@Cineczeq: czo? Zacytuj gdzie pisałem, że nie trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzbany to próbują nieudolnie usprawiedliwiać #!$%@? materiału źródłowego świata fantasy polityczną poprawnością.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
tylko, że to było na linii ludzie-nieludzie, a nie między różnymi rasami ludzi.


@szpongiel: Słowo na dziś - analogia

@kanapeczka_z_kanapa:
Otóż to! Sapkowski użył tego zabiegu właśnie nie przypadkowo przecież.
Miksowanie zaś analogii ze świata przedstawionego z tym do czego analogia ta się odnosiła w jednym utworze (tu w serialu) niszczy analogię jak i spójność samego świata przedstawionego. Przecież o tym dokładnie pisałem.
Chyba, że sugerujesz że lewactwo jest tak