Wpis z mikrobloga

Od projektu do konstrukcji, czyli jak wygląda projektowanie od strony obliczeniowej i weryfikacyjnej MES

Przedstawiam krótki zarys jak wygląda przykład projektowania prostego wspornika, gdzie od założeń konstrukcyjnych, przez obliczenia, analizę MES, otrzymujemy kompletną konstrukcję. Zwracam przy tym uwagę na przewidywanie oraz rozwiązywanie problemów i błędów konstrukcyjnych, do których celowo doprowadziłem w projekcie.

Zapraszam: [[#84] Wytrzymałość materiałów - projekt wspornika. Obliczenia, analiza MES - SolidWorks.](https://youtu.be/Ur3mfagj_bg)

#inzynierprogramista #inzynieria #projektowanie #solidworks #konstrukcje #wytrzymaloscmaterialow #pracbaza #studbaza #studia #youtube #ciekawostki
InzynierProgramista - Od projektu do konstrukcji, czyli jak wygląda projektowanie od ...

źródło: comment_BNFlLPhz1Mp8n4tIBUpXWHnjBslXF62a.jpg

Pobierz
  • 6
@warstwowy_kabel: Trudne pytanie, bo bardzo ogólne. Domyślę się, że chodzi o Inventora? Z Inventorem mam przygodę zawodową od ponad 7 lat. Cóż mogę napisać. Stanowi narzędzie codziennej pracy. Ma pewne plusy jak i minusy. Za plus uznaję logikę poukładania modułu do tworzenia dokumentacji technicznej, na minus uznaję logikę podejścia do tworzenia modeli. Wiąże się to z tym, że osoby, które nie pilnują porządku w modelu, tworzą bryły trudne do późniejszych zmian,
@warstwowy_kabel: Niestety nie wykorzystałem możliwości transformacji z Windowsa 7 na Windowsa 10, ponieważ musiałem nauczyć się pewnego programu (do celów zawodowych), a na Windowsie 10 po prostu nie działał. Po drugie uważam, że mojej jednostki nie opłaca się doposażać w ten system, gdyż nawet nie wiem jak będzie się na niej zachowywał. Uważam, że w moim przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem byłaby całkowita wymiana sprzętu. No ale to jeszcze sprawa rozwojowa.