Wpis z mikrobloga

Halo kierowcy, przypominam i wręcz błagam.

Pas "rozbiegowy" przy wjeździe na autostradę/"eskę" służy do ROZPĘDZANIA pojazdu! Nie do czajenia się z prędkością 30-50 km/h na dogodny moment żeby wcisnąć się z taką prędkością między ciężarówki jadące ze swoją maksymalną prędkością.

Wciśnij ten gaz mocno i rozpędź się do tych 100-120 km/h, co pozwoli Ci płynnie, bezpiecznie oraz bezstresowo włączyć się do ruchu! Przy okazji nie zmuszając pojazdów za Tobą do hamowania.

#polskiedrogi #autostrady
  • 42
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: no spoko tylko ze jak jest duzy ruch i ci nikt nie udostepni miejsca to musisz nagle hamowac do zera, zreszta zobacz sobie filmik na głównej jak gosc sie chwali ze nie wpuszcza kolesia z pasu rozbiegowego mimo ze by sie prawie zmiescil bez hamowania, w polsce jak w afryce, buractwo i tyle
  • Odpowiedz
@bunkrowniema: jakoś u naszych zachodnich sąsiadów nie zauważyłem tego problemu. Tam wjazdy są tak skonstruowane, że z daleka widać że kto będzie włącza się do ruchu i obecnijuz na autostradzie maja obowiązek zrobić miejsce na prawym pasie. Bardzo sprawnie to działa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stormweaver: jak muszę na ekspresówce wyprzedzić Tira z ukraińską rejestracją to rzeczywiście mam kupę w gaciach. Już mi zdarzało uciekać przed takimi na pas awaryjny, bo on będzie zmieniał pas jak jestem na wysokości jego przyczepy.
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: prawie tak się #!$%@? w zeszłym tygodniu bo mi się babsko tak na ekspresówkę czailo.
Z daleka widzę ze stoi głupia pinda.
Ja próbuje zmienić pas ale strażnik lewego pasa będzie jechał te 10kmh więcej i ma mnie w dupie mimo ze włączyłam kierunkowskaz długo przed. Wiec hamuje i obserwuje co ona robi, nam cicha nadzieje ze jie będzie się #!$%@?

No ale nie, babsko zamiast ocenić z jaka prędkością nadciągam, wtacza się na pas i rozpędza się z prędkością auta Freda
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PiccoloGrande: najlepsi są Ci co jadą pasem rozbiegowym za tirem. Włączają się do ruchu, no ale za tirem to tak wolno trochę więc #!$%@? się na lewy pas z prędkością 50km/h
  • Odpowiedz
Wciśnij ten gaz mocno i rozpędź się do tych 100-120 km/h, co pozwoli Ci płynnie, bezpiecznie oraz bezstresowo włączyć się do ruchu!


@PiccoloGrande: Dodałbym do tego, że jeśli ktoś ma zamiar jechać 40-50 km/h to nie ma najmniejszego sensu wjeżdżać na autostradę lub drogę ekspresową, bo tylko narobi dodatkowych kilometrów i pojedzie dłużej niż zwykłą krajówką lub wojewódzką. A przy okazji taki osioł na drodze szybkiego ruchu będzie blokować innych
  • Odpowiedz
Wciśnij ten gaz mocno i rozpędź się do tych 100-120 km/h, co pozwoli Ci płynnie, bezpiecznie oraz bezstresowo włączyć się do ruchu! Przy okazji nie zmuszając pojazdów za Tobą do hamowania.


@PiccoloGrande: to powinien być obowiązkowy manewr na egzaminie
  • Odpowiedz
@bunkrowniema: Większość wjeżdża między ciężarówki i zaraz zmienia ponownie pas. Czasem faktycznie jest gęsto w obrębie węzłów, bo niektórzy zwalniają, inni przyspieszają, ktoś się włącza do ruchu, ktoś zjeżdża. Ale niektóre pasy "rozbiegowe" mają po 500m, a mimo to są osoby, które na ich końcu się zatrzymują.
  • Odpowiedz