Wpis z mikrobloga

Z racji że niedługo będę rozlewał pierwszy cydr mam podstawowe pytanie jakie butelki użyć, butelki lepiej aby butelki były przezroczyste czy barwione?
Czy w przypadku butelek zamykanych kapslem można ich również użyć do lekkich win? #winodomowejroboty

#cydr #domowealkohole #cydrdomowy

DO przechowywania cydru najlepsze są: (pod względem użyteczności/kosztów)

  • PET 0% (0)
  • z zamknięciem kapslowym 62.5% (10)
  • z zamknięciem patentowym 37.5% (6)

Oddanych głosów: 16

  • 7
@mechaniczny_pomidor: Na pewno nie lej w PET. Lepiej kapslować. Kolor nie ma aż takiego znaczenia w przypadku cydru, chyba powyżej roku tego trzymać nie będziesz. Bardziej kwestia estetyki, ładniej wygląda w przezroczystych ale takich na kapsle nie widziałem. Są brązowe.

Na zamkniecie patentowe wykorzystasz i do wina i do cydru.

Wino też możesz zakapslować, ale odpowiedz sobie na pytanie jak to będzie wyglądać?
()
@Wychwalany ale niekoniecznie. Są piwa w bezzwrotnych. Ja lalem do takich właśnie bezzwrotnych z otwarciem kapsla typu twist. Fajny efekt jak dajesz komuś swój cydr zakapslowany i można kapsel odkręcić
@Wychwalany: W sumie - racja. Plus z cydrem jest większa loteria, bo czasem drożdże się nie słuchają i mimo, że mają pracować np do 6% to mi się zdarzyło, że robiły dalej. Czyli przegegazowały napój i w sumie dobrze, że nie wybuchło nic. Następnym razem chyba słodzikiem będę dosładzał
@gumis112211:

Też używałem twist off (lidl perlenbacher) - 30butelek...na razie otworzyłem 5- wszystkie bez gazu i sądzę, że pozostałe to samo spotkało. Najpierw poexperymentuj (przelej jakiś gazowany napój i zobacz czy ucieka gaz)