Wpis z mikrobloga

W Polsce dzieci nie uczy się jak się ustrzec osób, chcących je skrzywdzić seksualnie, jak rozpoznać zagrożenie ze strony pedofilia, jak reagować, gdzie szukać pomocy, czym jest "zły dotyk" itd. Nawet jak rodzice zapiszą dziecko na nieobowiązkowe zajęcia z WDŻ (zaczynają się od 4 klasy szkoły podstawowej, czyli dzieci w wieku 9-10 lat), to ono się nie dowie na ten temat ABSOLUTNIE NIC zanim nie będzie w 1 klasie liceum (14-15 lat), bo dopiero wtedy po raz pierwszy w ramach tych zajęć pojawia się temat przemocy seksualnej. Wtedy, to już jest trochę za późno, bo takie dzieci już nie są nawet w kręgu zainteresowań pedofilów. Program zajęć WDŻ jest dostępny online, można go pobrać tutaj dla wszystkich klas: https://www.ksiegarniarubikon.pl/materialy,27 i sprawdzić samemu. Przed liceum nie ma tam nic na temat przemocy seksualnej.

Dlaczego MEN nie wprowadziło tego tematu do programu dużo, dużo wcześniej, a dopiero w liceum? Czy władze mają jakiś interes w tym, aby małe dzieci były nieświadome zagrożenia?

Do napisania tego wpisu zainspirowało mnie znalezisko o tym, że TVP szykuje film o "pedofilii wśród elit".

#edukacjaseksualna #4konserwy #neuropa #wdz #edukacja #men #programnauczania #pedofilia
R187 - W Polsce dzieci nie uczy się jak się ustrzec osób, chcących je skrzywdzić seks...

źródło: comment_4oSGb0iPl0joiCVhyUe1tP65wFW9lOJy.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nieprzyjazny_Ziemniak: Lewackie WHO i UNESCO w swojej publikacji z 2018 roku proponują uczyć dzieci na takie tematy jak:

- co to jest "zły dotyk"
- rozpoznanie, że niektóre sposoby dotykania dzieci są złe
- co to jest wykorzystywanie seksualne dzieci i że jest niezgodne z prawem
- co zrobić, kiedy ktoś chce dotykać dziecko w sposób, które sprawia, że czuje się
R187 - @Nieprzyjazny_Ziemniak: Lewackie WHO i UNESCO w swojej publikacji z 2018 roku ...

źródło: comment_gg1lvVlrqVEybkqe5oB6zIZqGw3qYWik.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@R187: aha, tfu lewusie, myślałeś że nie zauważę pierwszego akapitu:

Kids learn that people express feelings [...] Though SEX


DZIECI UCZYC ANALA, PEGGINGU, FEEDINGU, RIMMINGU? WSTYDU NIE MACIE SEKCIARZE LGBTQWERTY XDDD

Generalnie jak do ściany, te prawaki do standardów z 2010 będą wracać jeszcze za 6 lat ( ͡~ ͜ʖ ͡°) bo to po prostu łatwe i proste.
  • Odpowiedz
Od tego jest rodzic, ze wskazaniem na matkę.


@Intervojager_1: I co, ktoś ich zmusi by taką wiedzę przekazali? Ze mną o tym nikt nie rozmawiał. Rodzice mogą posłać dzieci na dodatkowe zajęcia z WDŻ, czemu w ich ramach dzieci nie są o tym uczone? Poza tym nie każdy rodzic musi posiadać wiedzę o metodach działania pedofilów, aby ją dziecku przekazać. Sondaże wskazują, że Polacy chcą edukacji seksualnej w szkołach: https://opinie.wp.pl/polacy-chca-obowiazkowych-zajec-z-edukacji-seksualnej-wyniki-badania-dla-wp-6361451450976385a
R187 - >Od tego jest rodzic, ze wskazaniem na matkę.

@Intervojager1: I co, ktoś ic...

źródło: comment_KFwJBW2oGut5uUwO00VhhuQUv7xcRvIe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Chciałbym poznać uczestników tych sondaży :).


@Intervojager_1: Tu jest jeszcze jeden sondaż, źródło: https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1436254,ustawa-stop-pedofilii-edukacja-seksualna.html

Ja w każdym razie zapłaciłem dość wysoką cenę za wyrażenie zgody na pseudoseksedukację swojej córki w gimnazjum.


To znaczy co to za zajęcia? Kto je prowadził? W ramach WDŻ czy coś innego?
R187 - > Chciałbym poznać uczestników tych sondaży :).

@Intervojager_1: Tu jest je...

źródło: comment_qRtsFs9WZ4c1WZ1GKY7IPjJl6U0borkB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Intervojager_1: bo rodzice wcale nie mogą wykorzystywać seksualnie swoich dzieci. Mało się o takich przypadkach w Polsce słyszy? Teraz pytanie: ile takich przypadków nie jest zgłaszanych przez to, że dziecko na wczesnym etapie edukacji nie zostało poinformowane o tym co wolno dorosłym? Moim zdaniem bardzo dużo, śmiem nawet twierdzi, że za brakiem edukacji seksualnej lobbują pedofile.
  • Odpowiedz
@Intervojager_1: Bo WDŻ to nie jest prawdziwa edukacja seksualna. Nawet czasem się zdarza, że te zajęcia prowadzą katecheci, a w oficjalnym programie tych zajęć można znaleźć coś takiego, jak widać na obrazku poniżej (program dla klasy 8 szkoły podstawowej, link: https://www.ksiegarniarubikon.pl/file?tos=66&lngId=1&id=267).

Ale skoro już takie zajęcia istnieją i nic innego nie ma, to mogłoby tam być chociaż jak najwcześniej o przemocy seksualnej wobec dzieci, a nie ma.
R187 - @Intervojager_1: Bo WDŻ to nie jest prawdziwa edukacja seksualna. Nawet czasem...

źródło: comment_1wq3Hop6PibfLPZMNvVwnlQl7NYJVWf6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Intervojager_1: nigdzie nie zapisany i tym samym niesankcjonowany prawnie. Zapytaj sam siebie i swoich znajomych czy pamiętają taką rozmowę z swoją matką lub ojcem. Moim zdaniem to powinien być obowiązek państwa - ochrona dzieci przed pedofilami.
  • Odpowiedz
@R187I dzięki temu nie słyszę o sprawach typu, mimo iż niechętnie się o nich rozmawia "ojciec został niesłusznie oskarżony o pedofilię przez córkę -bo nie pozwolił korzystać jej ze smartofonu". Ale dochodzi już do absurdu, ojciec boi się zmienić pieluszki swojej córce, by nie zostać oskarżony o molestowanie.
  • Odpowiedz
@R187: #!$%@?! Ja tak miałem! I tylko dla tego, iż była kierowniczka opieki uznała iż wypisuję w internecie głupoty! Mój ojciec też był niesłusznie oskarżony w latach 60-tych, ale to akurat było w ramach sprawy rozwodowej.
  • Odpowiedz
@R187: Mnie nauczyli rodzice, a nie państwowa placówka oświatowa. W wieku 8 lat uniknąłem pedofila który zagadał do mnie na ulicy, uśmiechał się, gadał że jestem smutny itd...
  • Odpowiedz