Wpis z mikrobloga

W Polsce dzieci nie uczy się jak się ustrzec osób, chcących je skrzywdzić seksualnie, jak rozpoznać zagrożenie ze strony p-------a, jak reagować, gdzie szukać pomocy, czym jest "zły dotyk" itd. Nawet jak rodzice zapiszą dziecko na nieobowiązkowe zajęcia z WDŻ (zaczynają się od 4 klasy szkoły podstawowej, czyli dzieci w wieku 9-10 lat), to ono się nie dowie na ten temat ABSOLUTNIE NIC zanim nie będzie w 1 klasie liceum (14-15 lat), bo dopiero wtedy po raz pierwszy w ramach tych zajęć pojawia się temat przemocy seksualnej. Wtedy, to już jest trochę za późno, bo takie dzieci już nie są nawet w kręgu zainteresowań p-------w. Program zajęć WDŻ jest dostępny online, można go pobrać tutaj dla wszystkich klas: https://www.ksiegarniarubikon.pl/materialy,27 i sprawdzić samemu. Przed liceum nie ma tam nic na temat przemocy seksualnej.

Dlaczego MEN nie wprowadziło tego tematu do programu dużo, dużo wcześniej, a dopiero w liceum? Czy władze mają jakiś interes w tym, aby małe dzieci były nieświadome zagrożenia?

Do napisania tego wpisu zainspirowało mnie znalezisko o tym, że TVP szykuje film o "pedofilii wśród elit".

#edukacjaseksualna #4konserwy #neuropa #wdz #edukacja #men #programnauczania #p-------a
R187 - W Polsce dzieci nie uczy się jak się ustrzec osób, chcących je skrzywdzić seks...

źródło: comment_4oSGb0iPl0joiCVhyUe1tP65wFW9lOJy.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nieprzyjazny_Ziemniak: Lewackie WHO i UNESCO w swojej publikacji z 2018 roku proponują uczyć dzieci na takie tematy jak:

- co to jest "zły dotyk"
- rozpoznanie, że niektóre sposoby dotykania dzieci są złe
- co to jest wykorzystywanie seksualne dzieci i że jest niezgodne z prawem
- co zrobić, kiedy ktoś chce dotykać dziecko w sposób, które sprawia, że czuje się
R187 - @Nieprzyjazny_Ziemniak: Lewackie WHO i UNESCO w swojej publikacji z 2018 roku ...

źródło: comment_gg1lvVlrqVEybkqe5oB6zIZqGw3qYWik.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@R187: aha, tfu lewusie, myślałeś że nie zauważę pierwszego akapitu:

Kids learn that people express feelings [...] Though S-X


DZIECI UCZYC ANALA, PEGGINGU, FEEDINGU, RIMMINGU? WSTYDU NIE MACIE SEKCIARZE LGBTQWERTY XDDD

Generalnie jak do ściany, te prawaki do standardów z 2010 będą wracać jeszcze za 6 lat ( ͡~ ͜ʖ ͡°) bo to po prostu łatwe i proste.
  • Odpowiedz
Od tego jest rodzic, ze wskazaniem na matkę.


@Intervojager_1: I co, ktoś ich zmusi by taką wiedzę przekazali? Ze mną o tym nikt nie rozmawiał. Rodzice mogą posłać dzieci na dodatkowe zajęcia z WDŻ, czemu w ich ramach dzieci nie są o tym uczone? Poza tym nie każdy rodzic musi posiadać wiedzę o metodach działania p-------w, aby ją dziecku przekazać. Sondaże wskazują, że Polacy chcą edukacji seksualnej w szkołach: https://opinie.wp.pl/polacy-chca-obowiazkowych-zajec-z-edukacji-seksualnej-wyniki-badania-dla-wp-6361451450976385a
R187 - >Od tego jest rodzic, ze wskazaniem na matkę.

@Intervojager1: I co, ktoś ic...

źródło: comment_KFwJBW2oGut5uUwO00VhhuQUv7xcRvIe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Chciałbym poznać uczestników tych sondaży :).


@Intervojager_1: Tu jest jeszcze jeden sondaż, źródło: https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1436254,ustawa-stop-pedofilii-edukacja-seksualna.html

Ja w każdym razie zapłaciłem dość wysoką cenę za wyrażenie zgody na pseudoseksedukację swojej córki w gimnazjum.


To znaczy co to za zajęcia? Kto je prowadził? W ramach WDŻ czy coś innego?
R187 - > Chciałbym poznać uczestników tych sondaży :).

@Intervojager_1: Tu jest je...

źródło: comment_qRtsFs9WZ4c1WZ1GKY7IPjJl6U0borkB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Intervojager_1: bo rodzice wcale nie mogą wykorzystywać seksualnie swoich dzieci. Mało się o takich przypadkach w Polsce słyszy? Teraz pytanie: ile takich przypadków nie jest zgłaszanych przez to, że dziecko na wczesnym etapie edukacji nie zostało poinformowane o tym co wolno dorosłym? Moim zdaniem bardzo dużo, śmiem nawet twierdzi, że za brakiem edukacji seksualnej lobbują pedofile.
  • Odpowiedz
@Intervojager_1: Bo WDŻ to nie jest prawdziwa edukacja seksualna. Nawet czasem się zdarza, że te zajęcia prowadzą katecheci, a w oficjalnym programie tych zajęć można znaleźć coś takiego, jak widać na obrazku poniżej (program dla klasy 8 szkoły podstawowej, link: https://www.ksiegarniarubikon.pl/file?tos=66&lngId=1&id=267).

Ale skoro już takie zajęcia istnieją i nic innego nie ma, to mogłoby tam być chociaż jak najwcześniej o przemocy seksualnej wobec dzieci, a nie ma.
R187 - @Intervojager_1: Bo WDŻ to nie jest prawdziwa edukacja seksualna. Nawet czasem...

źródło: comment_1wq3Hop6PibfLPZMNvVwnlQl7NYJVWf6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Intervojager_1: nigdzie nie zapisany i tym samym niesankcjonowany prawnie. Zapytaj sam siebie i swoich znajomych czy pamiętają taką rozmowę z swoją matką lub ojcem. Moim zdaniem to powinien być obowiązek państwa - ochrona dzieci przed pedofilami.
  • Odpowiedz
@R187I dzięki temu nie słyszę o sprawach typu, mimo iż niechętnie się o nich rozmawia "ojciec został niesłusznie oskarżony o pedofilię przez córkę -bo nie pozwolił korzystać jej ze smartofonu". Ale dochodzi już do absurdu, ojciec boi się zmienić pieluszki swojej córce, by nie zostać oskarżony o molestowanie.
  • Odpowiedz
@R187: Q--a! Ja tak miałem! I tylko dla tego, iż była kierowniczka opieki uznała iż wypisuję w internecie głupoty! Mój ojciec też był niesłusznie oskarżony w latach 60-tych, ale to akurat było w ramach sprawy rozwodowej.
  • Odpowiedz
@R187: Mnie nauczyli rodzice, a nie państwowa placówka oświatowa. W wieku 8 lat uniknąłem pedofila który zagadał do mnie na ulicy, uśmiechał się, gadał że jestem smutny itd...
  • Odpowiedz