Wpis z mikrobloga

#mintos #envestio #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zarabianiewinternecie #inwestycje #sociallending #pieniadze #finanse #zarabianie #kapital #pociagdozyskow #oszczedzanie #kuetzal #sociallending

Seria wpisów o platformie Kuetzal
Link do serii wpisów o platformie KUETZAL
Seria wpisów o platformie Mintos
Link do serii wpisów o platformie MINTOS
Seria wpisów o platformie Envestio
Link do serii wpisów o platformie ENVESTIO

Poprzednie wpisy o platformie MINTOS
Wpis #0 Rejestracja - Jak dodatkowo na niej zarobić i sprawnie przeprowadzić weryfikację
Wpis #1 Okres Karencji
Wpis #2 Odsetki za zwłokę
Wpis #3 Wpływy z kar
Wpis #4 Ranking Mintos
Wpis #5 Gwarancja wykupu
Wpis #6 Gwarancja Grupy
Wpis #7 Struktura Inwestycji
Wpis #8 RRSO
Wpis #9 Rynek Wtórny
Wpis # 10 Wskaźnik LTV
Wpis # 11 Mintos Podatki

Wpis # 12 Auto Invest
Ze względu na ogromny odzew, jaki otrzymuję w odpowiedzi na moje wpisy oraz podziękowania od osób rozpoczynających swoją przygodę z mintos od moich wpisów, kontynuuję serię związaną z platformą mintos. Jednocześnie zachęcam do kontaktu ze mną i dyskusjii o możliwościach inwestowania. Nie bójcie się zadawać pytań na czacie prywatnym lub w komentarzach. Rozmawiałem z dziesiątkami inwestorów, którzy po dłuższym czasie odzywali się do mnie, gdyż wcześniej głupio im było pisać bezpośrednio. Nic bardziej mylnego ! Masz pytanie ? Pisz bezpośrednio do mnie a ja bardzo chętnie udzielę Ci wszystkich informacji, które posiadam.

Mintos Auto Invest
Każdy z nas miał taki okres na platformie mintos, gdzie dokonywał inwestycji manualnie wybierając każdą pożyczkę osobno. Jest to świetny sposób, żeby poznać zasady działania platformy oraz wyrobić sobie pewne nawyki inwestycyjne. Strategia manualnego inwestowania sprawdza się w momencie, gdy inwestujemy niewielkie kwoty i mamy ochotę częstego wchodzenia na platformę, by wybrać nowe pożyczki do inwestycji. Jeśli jednak zadecydujemy się na inwestycję większych sum, możemy wtedy być w sytuacji gdzie chcąc podjąć rozsądną dywesyfikację musimy zainwestować w setki, jeśli nie tysiące pożyczek. Takie inwestycje na podstawie zakupów manualnych mogą trwać godzinami. Całe szczęście na taką ewentualność mamy rozwiązanie, a jest nim.... Auto Invest

Czym jest Auto Invest?
Auto Invest jest narzędziem udostępnionym przez portal Mintos, które umożliwia nam automatyczny zakup pożyczek zgodnych z naszymi preferencjami. Swoją strategię inwestycyjną możemy zdefiniować w kilku punktach. Najczęściej parametry, jakimi kierujemy się filtrując pożyczki są to : oprocentowanie, czas trwania kredytu, kategoria ryzyka danego pożyczkodawcy, gwarancja wykupu oraz obszar geograficzny, w którym te kredyty są udzielane.
Przy inwestycjach manualnych nawet po przefiltrowaniu pożyczek pod kątem interesujących nas inwestycji stajemy przed setkami lub tysiącami pożyczek spełniających nasze kryteria. W takim wypadku warto zapoznać się z Auto Invest.
.
.
.

Ustawienia Auto Invest
Auto invest posiada wiele parametrów, które będą odgrywały dużą rolę przy flitrowaniu pożyczek. Streszczę tutaj punktowo większość z nich.

~ Rynek - mamy do wyboru kupno pożyczek od firmy kredytowej lub też odkupienia pożyczek od jednego z użytkowników. (Rynek pierwotny lub wtórny)
.
~ Pożyczkodawca - w tym polu możemy zdefiniować firmę, której pożyczki chcemy pozyskać oraz wykluczyć firmy, które naszym zdaniem nie oferują wystarczającego bezpieczeństwa dla naszych inwestycji.
.
~ Rating- mamy możliwość wyboru kategorii ryzyka dla danego pożyczkodawcy, które chcemy podjąć. Oznacza to dyskwalifikację firm, które posiadają większe ryzyko niż to przez nas zdefiniowane. Po więcej informacji zapraszam do wpisu Wpis #4 'Ranking Mintos'.
.
~ Rodzaj pożyczki - tutaj możemy zdecydować, na jaki cel chcemy udzielać pożyczki. Możemy wybrać osiem typów pożyczek, w które chcemy inwestować i w zależności od typu pożyczki niwelować lub zwiększać jej ryzyko.
.
~ Kraje - ze wyględu na mnogość firm pożyczkowych na mintosie, istnieje możliwość wyboru kraju pochodzenia firmy kredytowej, w której kredyty chcemy inwestować. Dla przykładu nie każdy będzie czuł się dobrze, inwestując w kredyty udzielane w krajach afrykańskich lub krajach nie znajdujących się w unii europejskiej.
.
~ Gwarancja wykupu - tutaj mamy możliwość wyboru pomiędzy pożyczkami z lub bez gwarancji wykupu. Gwarancję wykupu omówiliśmy w jednym z poprzednich wpisów. Wpis #5 'Gwarancja wykupu'
.
~ Oprocentowanie - pozwala określić jaka stopa zwrotu jest dla nas interesująca.
.
~ Okres kredytowania (w miesiącach) - definiuje czas trwania pożyczek w które będziemy inwestować.
.
~ Nazwa portfela - często definiując różne profile inwestycyjne chcemy mieć możliwość ich rozróżniania, dlatego warto nadać im jednoznaczną nazwę.
.
~ Czy chcesz reinwestować? - to pole pozwala nam zdefiniować co będzie działo się z zyskami osiągniętymi z bieżących pożyczek. Czy chcemy je automatycznie inwestować, czy może chcemy je zachować ?
.
~ Wielkość portfela - potrafi określić jaka kwota będzie przeznaczona na dany profil inwestycyjny. Jeśli ten profil auto invest osiągnie wymaganą kwotę stanie się on czasowo nieaktywny (jesli zamierzamy reinwestowac zyski to ta kwota powinna byc nieco wyzsza niż posiadane środki).
.
~ Wyświetl również pożyczki, w które już zainwestowano - pozwala nam zdecydować czy chcemy inwestować także w pożyczki w które zainwestował już inny profil auto invest.
.
~ Inwestycja w jedną pożyczkę - pozwala określić minimalną i maksymalną kwotę którą będziemy inwestować w jedną pożyczkę.
.
~ Dywersyfikacja pierwotnych pożyczkodawców - pozwala nam ustalić jaki procent z inwestowanej kwoty trafi do danego pożyczkodawcy. Domyślnie jest to równy podział na wszystkich pożyczkobiorców.

Ktoś mógłby powiedzieć : > no dobra Paweł, to są suche parametry. Jak powinienem ustawić dobry profil auto invest ? Sam opis parametrów nie wiele mi daje.

Ze względu na to, że domyślam się, że sucha teoria na nie wiele się zda, pokażę Wam jak ja ustalam swój profil autoinvest oraz na co zwracam uwagę.

Jak ja pracuję z narzędziem auto invest?

Osobiście definiuję kilka odrębnych profili auto invest o różnym oprocentowaniu. Dzięki ustawieniu kilku profili o podobnym czasie trwania kredytu lecz o różnych oprocentowaniach nie mamy problemu w sytuacji, gdy oprocentowanie spada lub rośnie. Wyobraźmy sobie sytuację w której ustawiliśmy nasz profil auto invest na kredyty do 3 miesięcy o oprocentowaniu od 10% do 13%. Jeśli średnie oprocentowanie na platformie wzrośnie, to pomimo tego że mamy dostęp do wielu pożyczek o wysokim oprocentowaniu, nasz auto invest zainwestuje tylko w te o oprocentowaniu do 13%. W sytuacji odwrotnej gdy utworzyliśmy jeden profil o oprocentowaniu 10% do 13% a oprocentowanie spadło poniżej tej kwoty zostaniemy bez zainwestowanych środków.
Osobiście ustawiam kilka profili i nadaję im różne priorytety. Priorytet na platformie mintos określa kolejność w której profile auto invest zostaną aktywowane.
Przykładowe ustawienie profili powinno wyglądać w następujący sposób.
Priorytet 1 --- Profil 1 Oprocentowanie 14% -16%
Priorytet 2 --- Profil 2 Oprocentowanie
12% - 14%
Priorytet 3 --- Profil 3 Oprocentowanie_ 10% - 12%

Co daje nam takie ustawienie ?
Jeśli oprocentowanie jest wysokie, nasze środki zostaną zainwestowane w pożyczki nie tylko zgodne z naszymi preferencjami ale również o najwyższym możliwym oprocentowaniu. Jeśli to oprocentowanie spadnie, to nadal profil automatycznie wybierze te o najlepszych parametrach łącznie z najwyższym dostępnym oprocentowaniem. Definiując kilka profili prawdopodobieństwo posiadania niezainwestowanych środków drastycznie spada.

Na jakie parametry zwracam uwagę?
Pozwolę sobie na pokazanie istotnych dla mnie parametrów w punktach gdzie punkt nr 1 jest najistotniejszym parametrem z listy.
1 - Gwarancja wykupu- jeśli czytaliście moje poprzednie wpisy to jestem przekonany że wiecie, że gwarancja wykupu to parametr krytyczny i powinniśmy unikać inwestycji w jakiekolwiek pożyczki bez gwarancji.
2 - Rating - nigdy nie inwestuję w pożyczki z kategorii niższej niż B-
3 - Pozostały okres kredytowania (w miesiącach) - jeśli tylko jest taka możliwość to ograniczam czas pojedynczej pożyczki do 3 miesięcy (preferowany czas to 1 miesiąc).
4 - Oprocentowanie - staram się zawsze wybierać pożyczki z oprocentowaniem z górnego przedziału obecnych na mintosie pożyczek.
5 -Dywersyfikacja pierwotnych pożyczkodawców - tak należy unikać sytuacji gdzie nasze środki lądują tylko u jednego kredytodawcy
6 -Inwestycja w jedną pożyczkę - przyjmuję zasadę, że jedna pożyczka powinna stanowić nie więcej niż 1% danego portfela inwestycyjnego. Polecam inwestować najniższą dostępną kwotę (przykładowo dla euro będzie to 10€ w każdą pożyczkę)

Jeśli chodzi o resztę parametrów, to nie są one dla mnie aż tak ważne, żeby z ich powodu dyskwalifikować niektóre inne możliwości inwestycji. Zachęcam do tego, aby każdy z was ustalił dla samego siebie swój bezpieczny profil inwestycyjny i przestrzegał podstawowych zasad dywersyfikacji. Jeśli macie pytania co do ustawiania swojego profilu auto invest to zapraszam do kontaktu na wykopie lub facebooku.

Dlaczego inwestuję w pożyczki P2P?


Link do wpisu w którym opisuję jak otrzymać bonus pieniężny za rejestrację na platformie mintos. Pozwoli on na zwiększenie całości zysków na platformie. Dlaczego warto zarejestrować się w ten sposób ? Rejestracja z polecenia to nie tylko zyski pieniężne ale też moje wsparcie w całym okresie inwestycji. Jak wielu z was wie, od kilku miesięcy publikuję na wykopie serię wpisów o platformach inwestycyjnych P2P w których opisuję zasadę działania tych stron oraz uczę inwestorów na co powinni zwracać uwagę na początku przygody z tymi inwestycjami. Dodatkowo wszystkie osoby rejestrujące się z moim kodem bonusowym otrzymują bezpłatne zestawienie firm obecnych na mintosie, które bardzo pomaga przy wyborze firmy do inwestycji. Ponadto każda z tych osób może oczekiwać pełnego wsparcia w wyborze firm w które chcą zainwestować oraz może kontaktować się bezpośrednio ze mną w sprawie darmowych konsultacji. Mam też doradcę prawnego i finansowego którym mogę zadać nurtujące was pytania. Osoby nie mające konta na wykopie mogą skontaktować się ze mną pisząc maila na adres inwestycjep2p@interia.pl
pszymczyk2 - #mintos #envestio #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zara...

źródło: comment_31o1IumJvhB40TdCd48dnhykoXpqzePN.jpg

Pobierz
  • 12
@pszymczyk2: Brakuje mi wpisu porównującego firmy pożyczkowe pod względem wpływów z odsetek za opóźnione opłaty, wpływów z kar, okresu karencji, odsetek za zwłokę. Takie mniej oczywiste parametry które trzeba wyklikać, ale mają jednak wpływ na osiągane zyski. Ma ktoś może excela z porównaniem?
@pszymczyk2: Nie tyle chcę, co uważam, że tego brakuje. Sam musiałem przejrzeć każdą firmę, żeby wywalić te na których bym nie zarabiał jak kredytobiorca spóźnia się z ratami. Więc ja już jestem "po", ale nigdzie tego nie nanosiłem, więc sam nie zrobię, a i bloga nie prowadzę ;)
@HenryMorgan: uważam, że każdy powinien wykonać to zadanie samodzielnie, ponieważ będzie mieć lepsze zrozumienie działania platformy, mechanizmów oraz pozna lepiej pożyczkodawców. Tym bardziej, że wszystkie informacje (również te, kto płaci a kto nie za opóźnienia), o których piszesz, są zbiorczo i czytelnie przedstawione na podstronie Mintosa "pierwotni pożyczkodawcy" w zakładce "Szczegóły". Dodatkowo lektura poniższego bloga, jako niezłego kompasu pod kątem ryzykowności pożyczkodawców i po jakimś czasie sam wiesz co dla Ciebie