Wpis z mikrobloga

#contentnadzis #codziennaafrica #totoafrica #dziendobry #cytatnadzis #ciekawostkanadzis #pomyslnaobiad

Pora wstać i powitać nowy dzień! Już 07:00:01, Piątek, 29 listopada 2019. Imieniny: Błażeja, Saturnina. Słońce podniesie się dziś o 07:40. Będzie oświecało nas 7 godzin i 49 minut, w zenicie znajdzie się o 11:35 po czym zacznie opadać aż schowa się za horyzontem o 15:29. Ciemna noc zapadnie o 16:57, ale gwiazd można wypatrywać od 16:12.

Wielkie słowo


Ciekawostka na dziś:


Brak pomysłu na obiad?

micke - #contentnadzis #codziennaafrica #totoafrica #dziendobry #cytatnadzis #ciekawo...
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@micke: Bry! Panie, taśmy szkoda na takie pakowanie :D Chyba za często kolega nie wysyła ;) Dać przepis na dobry rosół? Podpowiem tylko, że najlepszy wychodzi w proporcjach 2:3 czyli 2kg wsadu (mięso+warzywa) i 3L wody. Gotujemy, oczywiście, minimum 3 godziny!
  • Odpowiedz
@micke: @FKSSM: @Kalmuk32: @bolorollo: @algus: @Rudalke: @Pelit: @Formbi: @MalaGlupiaMiejscowosc01: @wyinwidualizowany: @LeIndianer: @Pjotsze: @micke: @Dziesion: @wynalazek_one: @Peter_Mountain: @Sikorka2017: @Wejszlo:
Dzień dobry, dziś spóźniony u zachodniego sąsiada już akceptowalne byłoby Guten Tag! Dzień rozpoczęty od głupot, tak od głupot wymyślono mi głupoty w robocie więc je robię, tą głupotę mógłaby zająć się każda sprzątaczka o zupełnie innych kwalifikacjach i stawce godzinowej, ale nie to ja mam wysprzątać. Nie przeszkadza mi to i broń Boże uwłacza gdyby nie fakt, że mam w tej chwili naprawdę co robić, a przyszłym tygodniu mam aż 3 dni poza firmą xD Piękna sprawa, nie wiem kiedy to wszystko zrobię, ale czekam, aż wezwą mnie z zapytaniem jak postępy.

Zapuszczono dziś naprawdę dobrą muzyką:
Elektryzujący AC-DC, Turnau, Pink Floyd i dwa kawałki których
  • Odpowiedz
@micke: @FKSSM: @Kalmuk32: @bolorollo: @algus: @Rudalke: @Pelit: @Formbi: @MalaGlupiaMiejscowosc01: @LeIndianer: @Pjotsze: @Dziesion: @TomTailor100: @wynalazek_one: @Peter_Mountain: @buczubuczu: @Sikorka2017:

Dżem dobry i smacznej popołudniowej kawusi, bo ja klasycznie w tym tygodniu - ostatnia xD Wykonałam dzisiaj trochę telefonów w sprawie CV które wysłałam jakiś czas temu i usłyszałam u wszystkich, że będą rozpatrywać dopiero w przyszłym roku. Spodziewałam się tego ale i tak jestem zła xD Powiem Wam, że w niektórych przypadkach januszeria jaka wybija z niektórych ogłoszeń i to wielkich międzynarodówek to jest dramat xDD Może stworzę wpis na mikro bo mnie aż kusi, chociaż pewnie się wpis nie przebije bo na wykopie stale czytam, że jest rynek pracownika i pracodawcy błagają ludzi żeby przychodzili do pracy bo nie ma kto pracować, o pensji minimalnej to nie wspomnę bo
  • Odpowiedz
@Wejszlo: Rynek pracownika to jest w Polszy ale w IT, a i to w większych miastach gdzie jest dużo firm a mało specjalistów, i jest on tym większy od kiedy firmy się pokapowały że ludzie tacy jak Scrum master, Product Owner czy Tester też są potrzebni a nie że wystarczy zatrudnić stadko developerów języka X i gotowe.

Jak drzewiej pomagałem swojej ex różowej pomóc znaleźć pracę jako technik farmaceutyczny w
  • Odpowiedz
@micke: jak przeglądam ogłoszenia to widze, że koparkowi/murarze/tynkarze/kafelkarze czy ogólnie wykończeniówka na topie. W skrócie faceci z papierami/expem w budowlance. No u mnie jeszcze stale szukają spawaczy do takiego jednego januszexu. Paskudnie teraz bo wszyscy zamykają rok.
Spedytor? Wolimy facetów. Przedstawiciel? Wolimy facetów. Logistyk? Wolimy facetów. Kurier? to samo xD Do tego mój wiek i pytania czy mam kogoś i czy planuję zakładać rodzinę. To po jakiego grzyba ja się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@micke: zdecydowanie w sezonie łatwiej.
@Wejszlo: @micke: @TomTailor100, @Sikorka2017, @wynalazek_one: @Dziesion: @MalaGlupiaMiejscowosc01: ja się znowu nie odzywałem trochę, ale powiem co i jak. Znowu głupia robota, bo kładziemy chodnik z dużych płyt betonowych 50x50x7 do... koszy na śmieci xD
No ale wymyślili potężne inwestycje w starej i biednej kamienicy, no to trzeba z pompą zrobić inwestycje,
  • Odpowiedz
@Wejszlo: No jak jest się #rozowypasek to jest jeszcze ciężej bo się boją że przyjdziesz popracujesz 4 miesiące a potem uciekniesz na macierzyńskie. Z drugiej strony zastanawiam się czy koszt wdrożenia kogoś na umowę czasową w miejsce tego urlopu macierzyńskiego jest aż tak duży żeby powodować ten strach? Bo pracodawca za macierzyński nie płaci, tylko płaci ZUS...

@buczubuczu: No, dokładnie tak jak mówiłem, w sezonie łatwiej, ale też super różowo nie jest...

A o IT w Polsce to mógłbym książkę napisać. To jest chędożona sekta per miasto a i "zamiastowo" też się zdarza. Np w takim Gdańsku. Sekta jest podzielona na grupy, (per język programowania), gdzie zna każdy każdego, po za grupami zawsze w sekcie znajdzie się ktoś kto mógł o Tobie słyszeć albo z Tobą pracował. Nie bez powodu wśród programistów pokutuje powiedzenie (gdy ktoś odchodzi) "Do zobaczenia za 2 firmy". Nie macie pojęcia jakie to jest prawdziwe (ot jak zmieniałem pracę ostatnio 2 lata temu to w nowym zespole były już znane twarze z którtymi pracowałem wcześniej)! Jeśli nie masz kogoś za pleckami kto o Tobie słyszał (i najlepiej bogatego CV) to nie ma pracy dla Ciebie pomimo tego że jest np. 15 ofert na
  • Odpowiedz
@micke: w sumie też nie wiem o co z tym chodzi, gdyby to pracodawca jej płacił to jeszcze by było oczywiste. Jedyne zastrzezenia to takie, że trzeba szukać kogoś nowego i go wdrożyć, a w zależności jak skomplikowane to jest stanowisko z tym różnie bywa. Swego czasu na wykopie była nagonka na pracownice idące na macierzyńskie ale czy to w sumie jest taki wielki problem ¯\_(ツ)_/¯

Mam wrażenie, że cały
  • Odpowiedz
@Wejszlo: Rozumiem tą nagonkę bo 2x wdrażanie kogoś pod rząd to słaba opcja i firma w czasie może być w plecy w obsadzeniu stanowiska, ale też nigdy nie byłem świadkiem takiego przypadku żeby jakaś różowa została zatrudniona i od razu uciekła na "chorobę bo ciąża" a potem macierzyński, moim zdaniem to są już jakieś marginalne przypadki...

@wynalazek_one: Tylko nie rozmawiajmy o tym zbyt długo i zbyt głośno bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@micke: eh, aż się smutno to czyta. Ale przecież pamiętajmy, ty tylko klikasz w kąkuter i chcesz za to pinionc, pomachałbyś łopatom po 12h to byś zobaczył, co znaczy prawdziwa robota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koniecznie za minimalną, najlepiej pod stołem, bo pracodawca głodem przymiera, żebyś mógł robić.
Ja to twierdzę, że z dobrej roboty to się ludzie sami z siebie nie zwalniają i nie da
  • Odpowiedz