Wpis z mikrobloga

Na różnych nagraniach widziałem już sporo stłuczek na rondach turbinowych. Ale co się dziwić, jeśli policja tak interpretuje przepisy:
Według Policji kierowca jadący czerwonym śladem porusza się swoim pasem ruchu, zgodnie ze znakami poziomymi na jezdni. Kierowca jadący zielonym śladem na wprost ustępuje pierwszeństwa czerwonemu, gdyż dokonuje zmiany pasa ruchu, którym się przemieszcza.

http://mrerdek1.blogspot.com/2017/11/103-nowe-rondo-w-mielcu-z-wadliwa.html

#polskiedrogi #wypadek #przepisydrogowe #kierowcy
Nobody32 - Na różnych nagraniach widziałem już sporo stłuczek na rondach turbinowych....

źródło: comment_qMKbgZ6AwahDhq6M6LLtDZnsidBPPLSO.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no to spokojnie można wcześniej zmienić pas.

Serio, nie ogarniacie takich manewrów? ( _)

@Krupier: Przeczytaj jeszcze raz:

Wymaga zbyt dużej uwagi, a sporo jeździ kierowców, którzy mają w------e albo nie ogarniają albo są przekonani o swoim pierwszeństwie i jest dużo wypadków.

Część kobiet, starsi i początkujący nie ogarniają, a jeszcze są Janusze, którzy stwarzają dodatkowe zagrożenie. Takie rozwiązanie jest opcją najtrudniejszą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@push3k-pro: no nie wiem, pokonuje takich rond dziennie kilka, kilkanaście i większej uwagi niż "lusterko jedno, drugie, lekkie spojrzenie za siebie czasem" nie potrzebuję, a nie uważam się, a jakiegoś wybitnego kierowcę. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz