Wpis z mikrobloga

  • 867
Boże daj mi cierpliwość.

Ktoś zastawił mi wyjazd samochodem. Silnik zimny, raczej stoi już dłużej.

1) Telefon na straż miejską: nic nie poradzimy, proszę dzwonić do Wydziału Ruchu drogowego. Nie przyjedziemy.
2) Wydział ruchu drogowego - telefon niedostępny.
3) Telefon na policję : nic nie poradzimy, proszę dzwonić na Straz Miejską.

Fajnie działa system, ja nawet rozumiem, że nie mają lawety itd... Ale jakby dali mandat za szybę to może ktoś by się nauczył (podobno nie pierwsza sytuacja tego typu - info od przechodnia).

Mam trąbić i pół bloku budzić? Nie mogę zrobić nic. Właściciel pojazdu bezkarny.

Mandat za głupotę wlepią, ale tutaj nie widzą problemu.
Parking nie znajduje się w strefie zamieszkania, a przy drodze publicznej.

#policja #strazmiejska #oswiadczenie #prawo #pytanie #polska #samochody
KuwbuJ - Boże daj mi cierpliwość.

Ktoś zastawił mi wyjazd samochodem. Silnik zimny, ...

źródło: comment_zkRvHQDRgnWu1UYjt15YIkaehVrztxBZ.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
A co za problem zawołać kilka osób na pomoc i przepchnąć go siłowo na środek ulicy?


@mnlf: No tak. W nocy na pewno momentalnie wyjdzie z domów kilka osób (podejrzewam, że obcych), żeby jakiemuś typowi furgon (na ręcznym lub biegu) przepychać. ()
  • Odpowiedz
Już nie raz tak robiłem, że takiemu frajerowi przestawiało się auto jakiś kilometr dalej w krzaki. @andreeeTHC: masz strasznie bujna fantazje piwniczaku już widzę jak przestawiasz takiego busa na hamulcu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KuwbuJ: mnie kiedyś częściowo zastawili rano przed pracą. Gościu stał za mną dystans krótszy niż moje kombi prostopadle do mnie. Wyjeżdżając tyłem jeszcze spadałem z wysokiego krawężnika. Siła rzeczy dostał z haka w drzwi kilka razy. Nie przejąłem się. Jeszcze bym go opier***** jak by się pokazał takie nerwy miałem.
  • Odpowiedz
Nie może wezwać lawety bo żadna szanująca się firma nie wywiezie tego auta bez udowodnienia że jest się właścicielem tego samochodu


@ahmed_abdul: oczywiscie ze wywiezie jesli sporzadzi sie odpowiednia dokumentacje. Samochod stoi w miejscu w ktorym utrudnia korzystanie z KONSTYTUCYJNEGO prawa do swobodnego poruszania sie po polsce. Masz tylko udowodnic ze jestes wlascicielem ZABLOKOWANEGO pojazdu. I kazdy laweciarz zbierze zawalidroge bo ma do tego prawo.
  • Odpowiedz
bo to co napisalem wcześńiej.


@ahmed_abdul: nie wiem jaki mirek i jaka sytuacja. Moze chcial odholowac na ich parking? Jest zbyt duzo niewiadomych zeby cokolwiek powiedziec.
  • Odpowiedz
@smotek: wiem jak policja ustala właściciela. Ale wyżej pisali o zdejmowaniu tablic i uwalania auta jako PORZUCONE BEZ TABLIC. Zaraz się okaże, że:
- naklejka na szybie jest stara sprzed pięciu właścicieli i któryś po drodze zgubił umowę sprzedaży, a w WK nie jest zgłoszone
- nie ma naklejki
- właściciel widniejący w systemie nie żyje/nie zmienił adresu w systemie i pod systemowym go nie ma/człowiek widmo
  • Odpowiedz
@Wejszlo: Jest Vin nr silnika itp. Jakoś prawnie to powinno byc uregulowane. Odcholowac na parking, przez pol roku sie nikt nie zglasza to na złom i tyle.
  • Odpowiedz