Wpis z mikrobloga

@brand_new_brain w skrócie nie.

Żywica bardzo nie lubi wody - a podczas wiązania wytwarza się dużo ciepła, woda jest podgrzewana i źle reaguje z żywicą.

W najgorszym wypadku żywica w ogóle nie zwiąże. W najlepszym będą bąble a liść i tak straci barwę.

Można próbować robić dwie rzeczy;

- liść zabezpieczyć wczesniej podwójna/potrójną warstwa lakieru bezbarwnego
- ususzyc umiejętnie liść żeby nie stracił swojej barwy, ale nie przesuszyć całości.

Więc liść do
@kupczyk muszę zrobić selekcję bo za dużo tego mam żeby upchać sensownie całość.

Ale jakbyś coś chciał na miejscu co jest na stronie daj znać to wezmę ze sobą ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bkwas: cumplu niestety ale 200 km od Wro mieszkam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A tak czysto teoretycznie zapytam - gdybym miał coś bardzo ale to bardzo ważnego dla mnie to byś to zatopił w żywicy i ładnie przyozdobił?
@kupczyk o szlag i to jest ten moment w którym pisze o braku czasu do końca roku, ryzyku że coś spieprzę a jednocześnie ciekawość mnie zżera co takiego masz do zatopienia :D
@walczenyKon: Dużo zależy od samej wylewki - ona musi być perfekcyjna, żeby nie było problemów przy dalszej obróbce.

Później szlifowanie w zależności od potrzeb.
500-800-1200-1500-2000-2500 papier wodny i polerka albo
800-1500-2000-2500 + polerka.

Ogólnie na dzień dzisiejszy nie mam przyjętej normy, co projekt stosuję trochę inny sposób, różne pasty polerskie i różne gradiacje. Ale większość rys można wyciągnąć po prostu papierem wodnym i później wszystko wykończyć pastą polerską samochodową (tak zaczynałem
@walczenyKon jak robiłeś tylko papierem, to naprawdę ciężko uzyskać pełne "szkło" - to wymaga wtedy masy pracy.

Polecam miniszlifierkę i końcówki z bawełny. Uzywasz wtedy na koniec szlifowania papierem właśnie szlifierki + pasta i przy odpowiedniej wprawie robi się o wiele szybciej odpowiednia przejrzystość.

Pasty polerskie z farecla g3 są wystarczające i starczają na długo. Są oczywiście też profesjonalne, ale różnica w cenie jest ogromna a na początek g3 wystarcza + miniszlifierka