Wpis z mikrobloga

Zespół kanadyjskich doktorantów odkrył starożytną osadę, która powstała przed zbudowaniem piramid w Egipcie. Jak podaje telewizja CTV News studenci archeologii z Uniwersytetu Victorii odkryli najstarszą osadę w Ameryce Północnej. Ruiny starożytnej wioski znajdują się 300 mil na północ od Victorii w Kolumbii Brytyjskiej. Badacze natrafili na narzędzia do rozpalania ognia, włócznię oraz miejsce starożytnego paleniska z którego pozyskano płatki węgla drzewnego. Wykorzystując metodę datowania radiowęglowego naukowcy ustalili, że został on spalony 14 000 lat temu..

Link do znaleziska - Ruiny starsze od egipskich piramid odnalezione w Kanadzie

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem.Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #kanada #zwyczaje #swiat #liganauki
#ameryka #zainteresowania #swiatnauki #odkrycia #starozytnosc #poszukiwacze
Pobierz sropo - Zespół kanadyjskich doktorantów odkrył starożytną osadę, która powstała przed...
źródło: comment_WONIAGO3RDm4QtWW5ghCcl9dU1JHL7K2.jpg
  • 48