Wpis z mikrobloga

Mireczki spod #programowanie i #programista15k, jakich monitorów używacie?

Przechodzę na pracę zdalną i szukam czegoś nowego. Myślę o dorzuceniu do mojego aktualnego Della U2515H dodatkowego, np. 34" U3415W. Drugą opcją jest pójście w jeden "większy" monitor - tutaj kandydatem jest 49" Samsung C49HG90DMUX (widziałem na żywo, robi dobre wrażenie; nie jestem przekonany co do jego wysokości i rozdziałki 1080 na osi y).

Potrzebuję rady Mireczków. Może ktoś z Was używa któregoś z powyższych? Albo może polecicie inne modele, które u Was się sprawdziły?

  • 7
  • Odpowiedz
Apropo BTW, a w czym problem? Inne monitory mają wyższą częstotliwość? Do programowania raczej nie potrzebujesz więcej :)
  • Odpowiedz
@krzyk2: wśród monitorów innych marek można zauważyć tendencję wzrostową. Są to zazwyczaj monitory skierowane dla graczy. Dla przykładu, wspominany Samsung chwali się częstotliwością 144 Hz. Jasne, że do programowania 60 Hz jest wartością wystarczającą. Po prostu zaskoczyło mnie to, że Dell od lat nie zmienia nic w tej materii. Nie wiem czy słusznie, stąd to pytanie.
  • Odpowiedz
@gofr: już nawet do telefonów wchodzi >90hz i imo wygodniej sie na takim pracuje. Co do samsunga to myslisz ze wygodnie sie będzie ustawiać okienka? Na 3 monitorach po prostu przeciągam i daje full screen a jak na takim jednum duzym?
  • Odpowiedz
@MtEverest: ma funkcję nazwaną "Easy Setting Box S/W", która pozwala podzielić ekran na pola, więc OS widzi kilka ekranów. Plus dodatkowo można ratować się softem (e.g. Magnet na MacOS).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gofr: Ja używam tylko eizo, noo ale nie takie krowy, normalnie ludzkie 24"x2. Pracowałem wcześniej na jakims dellu to mnie oczy bolały po 5h.
  • Odpowiedz
@gofr: 3840 x 1080? Myślę, że to trochę zbyt mało przy takiej przekątnej ekranu. Przy 49" powinien mieć 5120x1440, a takich modeli jest kilka:
Philips 499P9H/00
Dell U4919DW
Samsung C49RG90SSUX

Sam zastanawiałem się nad tym pierwszym, bo już mnie pomału szlag trafia na pojedynczym 24" gdy muszę się przełączać między okienkami. Zaleta względem dwóch monitorów 27" jest oczywista: brak ramki/podziału na środku ekranu, a przestrzeń roboczą możesz urządzić całkowicie dowolnie. Wada - wymaga mocnej karty graficznej, jeśli chcesz zagrać w coś nowego - przy graniu pełnoekranowym masz 7.3mln pikseli, przy rodzielczości 4K - 8.3mln, czyli niewiele więcej. RTX 2070 Super to niestety
  • Odpowiedz
@jagoslau: Dzięki Mirku. Ten Samsung faktycznie odpada. 49" spoko, ale nie przy rozciągniętym full HD. Do pracy to niezbyt wygodna opcja. Najpewniej pójdę w stronę w Della - U3419W (odświeżona wersja U3415W) lub U3219Q (32" przy rozdzielczości 4K).
  • Odpowiedz