Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Sylwunia: Twórczość S.Kinga?

-hehe to główny bohater, jest pisarzem/artystą tak jak ja
-se mieszka w dupogrzmotach małych W STANIE MAINE, gdzie wszyscy są #!$%@? wieśniakami, oprócz głównego bohatera i jego rodzinki/pszyjaciół
-każdy #!$%@? wieśniak jest ważny, więc musimy czytać przez 50 stron o traumie dżona korniszona z dzieciństwa, kiedy był świadkiem jak jego pradziadek utonął w gnojówce po pijaku
-uuuuu uuuuu zaraz się stanie coś strasznego, a nie, jeszcze 30 stron
@Sylwunia: Ręka mistrza doktor sen lśnienie i bastion - moje podium ( ͡° ͜ʖ ͡°) z nowszych to przebudzenie bardzo spoko, Instytut jest mocno średni, ale jedna konkluzja pod koniec książki bardzo mocna (nie napisze co- myśle ze sama się przekonasz). A dzisiaj właśnie kupiłem pierwsza i druga cześć cyklu mrocznej wieży - myśle ze po przeczytaniu całości na kilka lat zrobię sobie przerwę od Kinga. Będę
@pan_koracz: śmiechłem bardziej niż powinienem ale w sumie to racja, ja zacząłem od ręki mistrza i mega mi się podobała, nie wiedziałem jeszcze wtedy że King każdą książkę pisze mniej więcej tak samo i im dalej w las tym bardziej #!$%@? się robi, zazwyczaj moment w którym pojawia się wątek paranormalny zwiastuje totalną #!$%@?ę i King powinien zatrzymać się przy dramatach obyczajowych bo nazywanie go "królem horroru" to jakby nazwać Coelho
@shakerrti1 Ciężko stwierdzić, King bardzo lubi długie opisy świata przedstawionego, często wplata różne historie poszczególnych postaci, które nie mają wpływu na bieg akcji, ale nadaje to wszystko realizm. Mi osobiście taki sposób narracji odpowiada, ale wiem że wiele osób to odrzuca.
Ja mogę ci polecić "Miasteczko Salem", ale niestety nie wiem czy ci się spodoba, bo po prostu nie znam twoich preferencji co do książek, uważam że Kinga się lubi, albo nienawidzi
@Sylwunia: a co myślisz o bastionie? Jestem w połowie i na razie historia nawet mi się podoba i skończę, ale mimo, że nie przeczytałem jeszcze zbyt dużo jego dzieł to już widzę, że ma strasznie powtarzalny motyw zdolności parapsychicznych i telepatii. I dość często ma strasznie nieudolnie napisane fragmenty, jakby zaczął pisać wczoraj i nie potrafił dobrze operować słowem. Może to kwestia gównianego tłumaczenia (czytam po polsku)? Często też dialogi są
Niestety w wielu książkach ma moment, że przynudza ale jak już się przez niego przebrnie to jest tylko lepiej :) Bastionu właśnie nie dałam rady doczytać, będę musiała jeszcze jedno podejście zrobić


@Sylwunia: sorki, nie zauważyłem tego wcześniej xD
@shakerrti1: jeśli chcesz zacząć czytać powieści grozy to polecam zacząć od klasyki, tej najbardziej znanej jak np. Dracula, Frankenstein, Inwazja Porywaczy Ciał, Nawiedzony Dom na Wzgórzu, Dr. Jekyll i mr. Hyde. Potem coś z bardziej popularnych pisarzy jak np. właśnie King czy Graham Masterton. A jak juz się wciągniesz to możesz sięgnąć po trochę trudniejsze historie Lovecrafta, albo niektóre opowiadania E. A. Poe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sylwunia: Uwalniam Dallas '63, TO, Cmętarz zwieżąt, 4 pory roku. Lubię jego styl, to jak kreuje lokacje i bohaterów. Przynudzanie które wielu uważa za wadę dla mnie często jest plusem. Jednak muszę przyznać że ma sporo książek które bardzo ciężko się czyta.
@shakerrti1: ciężko powiedzieć bo każdy w końcu ma inne preferencje więc tak w ciemno to trudno polecić, a sporo z nich czytałem już dosyć dawno. Dracula, chociaż to powieść epistolarna co może odrzucać, jest świetny i warto znać jako jednego z głównych prekursorów obrazu wampira, Inwazje Porywaczy czytałem w miarę niedawno i bardzo mnie wciągnęła. Frankenstein oprócz grozy ma w sobie trochę filozoficznych rozważań. Zależy jakie motywy i jakie gatunki lubisz.