Wpis z mikrobloga

@Soojin21: Odkąd zobaczyłem ten list, byłem pewien że to google translate, ale nie chciało mi się przepisywać.

Chciałbym, żeby naprawdę poszedł do sądu, to by była beka wszech czasów. Ale chyba nawet on nie jest aż tak głupi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@clpik: problem w tym, że taka wpowiedź jest poniżej poziomu egzaminu gimnazjalnego. Jaki nie zarabia mało, mógł wydać te stówe na tłumacza lub kurs angielskiego
  • Odpowiedz
@Soojin21: List rzeczywiście jest napisany nieudolnie i zdecydowanie nie na poziomie adekwatnym do charakteru relacji nadawca/odbiorca, ale bardzo przepraszam, jakim prawem „tłumaczysz” ten list z powrotem na polski, wklepujesz w tłumacza i podajesz szerszej publice jako pewnik? Skąd masz pewność ze właśnie taki tekst po polsku dostarczył rzekomemu tłumaczowi Jaki? Nie trzyma mi się to kupy i gwałci moją logikę.
  • Odpowiedz
@broker: No, na lekcjach z języka angielskiego w liceum na poziomie zaawansowanym dałbym może 4+, więc dosyć dobrze. Tekst prawie bezbłędny i różni się od tego co w google translate, więc fake news.

Do tego w google translate poprawnie jest 'as attached', a w liście jest 'as the attached', co moim zdaniem jest błędem, ale mogę się mylić.
  • Odpowiedz
@Ogau: Myślę, że ważne jest, że tekst finalny po angielsku to żenada. Jest niezrozumiały, niegramatyczny (np. ostatnie zdanie" i brakuje interpunkcji. Przyzwoity tłumacz poprawił/udoskonalił by źródło. Właśnie dlatego, żeby się z niego nie śmiali (z tłumacza). Poza tym, tłumacz nie tłumaczy słowo w słowo, ale przedstawia treść w "angielski" sposób.
  • Odpowiedz
@Soojin21: Czego nie możesz?
Widać, nie szanujesz swojego czasu, albo masz #!$%@?ą organizację pracy.

Jak masz coś przetłumaczyć z polskiego na angielski to najlepiej i najszybciej pójdzie Ci jak użyjesz translatora, a później dokonasz ręcznej korekty, no chyba, że jesteś na poziomie zbliżonym do nativa.

Translator to narzędzie. Twój post jest równie trafny co gdyby ktoś do narysowania okręgu wykorzystał cyrkla a Ty byś się śmiał, że kółka to się od ręki rysuje. Bez sensu, czepiasz się pierdoły i nie
  • Odpowiedz