Wpis z mikrobloga

Oglądałem dzisiaj w jakimś sklepie tanie smartfony na androidzie (planuje dziadkom po choinkę kupić) i w huaweiach znalazłem w ustawieniach coś takiego jak "tryb prosty" - powiększyło to ikonki, chyba uprościło nieco menu i wyglądało jakoś tak ogólnie łatwiej. Generalnie super opcja, bo babcia z dziadkiem raczej średnio technologiczni (to będzie dla nich pierwszy dotykowy ekran w życiu i ogólnie taki hightech), zwykły telefon jakoś tam opanowali (chociaż wydaje mi się, że i tak takie z klawiaturką wcale nie są intuicyjne w obsłudze), ale szału ni ma.

Niestety jakoś bardziej przemawiają do mnie telefony od xiaomi (a najbardziej chyba redmi 7), a tam nie znalazlem takiej opcji... Pytanie czy to kwestia producenta (i jakiejś nakładki firmowej) czy to będzie w każdym tylko trzeba coś doinstalować? W samsungu też coś takiego było, chociaż chyba gorzej zrealizowane. Czy może jest jakaś appka, która robi z telefonu trochę taki dziadkofon z dużymi ikonkami, minimalizuje ilość opcji etc? Ja jestem zielony w tym systemie, bo od zawsze apple, więc kompletnie nie znam możliwości.

Ewentualnie czy coś innego możecie polecić w budżecie ok 500zł? Nie chcę wydawać więcej, bo oni i tak będą korzystać z takich ultra podstawowych funkcjonalności (telefon, sms, aparat, ew dziadek nawigacja/yanosik) i tyle. Z kolei tańszych, 2GB modeli nie chcę, bo przycinały nawet w sklepie, więc szkoda nerwów.

#xiaomi #android #smartfon #kiciochpyta #huawei
  • 3
@jacieniemog28: pisałem, że nie używałem nigdy androida, więc nie jest to dla mnie jakaś oczywistość ;) tzn, że mogę to zmienić, wgrać inne? To jest trudne, czasochłonne czy lajcik?