Wpis z mikrobloga

Czy według Was warto się uczyć niemieckiego, a przynajmniej starać się go uczyć jeśli mi nie wchodzi (zaznaczam, że nauka NIE dla pieniędzy)?

Czy niemiecki faktycznie jest tak przydatny, że inne języki jak francuski, hiszpański można by ,,olać"?

Czy jest tu ktoś kto uczył się niemieckiego i francuskiego i mógłby się wypowiedzieć o jego nauce, oraz o przydatności tych języków?

Wolicie się uczyć i używać niemieckiego czy francuskiego? Który według Was jest prostszy i bardziej użyteczny?

#naukajezykow #neuropa #niemiecki #niemcy #deutschelieder #francuski #francja #emigracja
  • 31
  • Odpowiedz
@Xing77: Ja tam sobie dom kupilem w Niemczech, ale co kto lubi.

Pewnie w Hiszpanii jest latwiej kupic dom, a w Polsce najlatwiej, a np. na Ukrainie to juz w ogole tanio ci wyjdzie.

Internet jest strasznie drogi i szybkosc jest fatalna, ale to jest temat na inna dyskusje.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Widocznie powodzi ci się lepiej niż większości Niemców.
A dlaczego na inną? Jak masz coś do powiedzenia to napisz bo bardzo mnie to interesuje.
  • Odpowiedz
Widocznie powodzi ci się lepiej niż większości Niemców.


@Xing77: Oczywiscie, ale to nie ma znaczenia. Im bardziej masz bogaty kraj tym trudniej miec cos na wlasnosc. Jak juz pisalem, duzo latwiej ci bedzie kupic dom lub mieszkanie na Bialorusi, ale co z tego?

Niemcy maja drogi i niewydolny system, poniewaz mocno przeplacili za 3g. Ogolnie technologicznie dziala to tutaj tak, ze wszystko jest duzo pozniej, najpierw idzie do testowania do
  • Odpowiedz
@Xing77: Chodzi o bezpieczeństwo głównie. Zauważ, ze w Niemczech nie masz Google street view, kamery w autach są nielegalne itd.
Poza tym, zawsze lepiej przetestować niektóre rozwiązani w innych krajach i wprowadzić je dopiero jak będą odpowiednio działać.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Bezpieczeństwo - zgoda, ale zacofanie technologiczne nigdy.
Pewnie Niemcy już tworzą własne, europejskie odpowiedniki Googla, YouTuba i Facebooka. Przynajmniej ja innego wytłumaczenia tak idiotycznej decyzji nie widzę. ;)
  • Odpowiedz
@Xing77: Dlaczego? Google działa normalnie, tak samo Facebook. YouTube tez już od paru lat odblokowany.

Inna sprawa, ze dużo osób używa tutaj wyszukiwarek, które nie zbierają danych, tak samo Facebook nie jest aż tak bardzo popularny, bo mało kto chce pokazywać swoją prywatność.
  • Odpowiedz
@Xing77: Inna mentalność. Pamiętaj, ze Niemcy to jednak kraj mocno religijny, wszystkie katolickie święta są wolne od pracy, dobrowolny podatek kościelny płaci multum osób, a za małżeństwo masz lepsza grupę podatkowa. Tutaj takie sprzedawanie swojej prywatności, domu itd nie przejdzie.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Kompletnie tego nie rozumiem. Na miejscu Niemców, jeśli myślą o Europie jako federacji, stworzył bym europejskie odpowiedniki zagranicznych serwisów, i chronił przede wszystkim europejski przemysł i Europejczyków. Zresztą chyba były takie plany, by przestać być zależnym od USA, i liczę, że coś z tego wyjdzie.
Co do religii to też jest to wadą, i też tego nie rozumiem. Jak dla mnie Europa przez wspieranie religii sama sobie szkodzi. Na
  • Odpowiedz