Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Mireczki i mirabelki zdecydowałem się na karierę w IT - i tak dużo kucam ostatnimi czasy, mam sporo wolnego czasu to i chcę go jakoś zagospodarować. Czy ktoś może doradzić w jakiej dziedzinie próg wejścia na rynek jest najmniejszy? Gdzie najłatwiej się zaczepić i od czego rozpocząć swoją przygodę? Nie liczę na 15k - zdaje sobie sprawę, że trzeba zacząć od zera. Będę wdzięczny za każdą pomoc ()

#programowanie #programista15k #pracbaza #kiciochpyta
  • 36
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@YumeNikki: dodam tak od siebie
Html no podstawa
Css - sass, less
Js - node, npm albo yarn, framework react, vue, webpack, babel, gulp
Git - github, gitlab, git lfs
Klucze ssh
Aws - ec2, rds, cloudfront itd ogólnie cały aws

Potem możesz jeszcze przy webdevie php z jakimś frameworkirm jak laravel, do tego composer itd

Bazy danych
@YumeNikki: tez uwazam ze najlatwiej wbic jako tester. Ogólnie wystarczy mysleć, kombinować, fajnie znac sql - i juz jestes testerem manualnym. potem douczyc sie jakiegos jezyka programowania na srednio niskim poziomie - tester automatyzujący.
Ja weszłam w testy z jakąś tam wiedzą teoretyczną i to mi wystarczylo. Sqla nawet mnie nie pytali
@WyjmijKija: Dej mnie pracodawce w Polsce który daje 15k programiście. Nawet biorąc pod uwagę 20k na b2b to rocznie wyjdzie mniej niż 15k na rękę. Jak pracujesz dla obcokrajowców zdalnie to inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maad: kumpel jako programista, nie rewelacyjny, ale dość dobry ma 130 na godzinę b2b. Ja tyle samo z tym, że jako lead, ale programista ze mnie gorszy. Oboje Poznań, więc jedno z gorszych dużych miast jak chodzi o rynek. U mnie w firmie programistom dają max 120, ale leadem jest łatwo zostać. I tak się ludzie zwalniają, zwykle dla pieniędzy.
@WyjmijKija: Jak masz płatne urlopy, nie kupujesz sprzętu na siebie i nie chorujesz to może te 15k wyciągniesz. Z ciekawości co za technologie ze łatwo leadem zostać? U mnie to chyba z 15 lat doświadczenia mieć żeby startować na leada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maad: u nas lead nie oznacza, że ktoś ma w #!$%@? wiedzę techniczną. Może być lead techniczny i lead który prowadzi projekt i programuje. Mogą być oboje w jednym projekcie i się dobrze uzupełniać. Nie każdy ma predyspozycje prowadzić zespół i współpracować z klientem i nie każdy ma predyspozycje zostać tech leadem. Branża finansowa