Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Oto przykład ukazujący potęgę wykopu, przy okazji prezentując prawdziwy charakter Polskich obywateli.
Po godzinie 14.00 zobaczyłem wpis dotyczący jakiegoś tam konkursu na zostanie twarzą galerii miasta Krosno, do którego startują głównie dziewczyny i jeden facet. Po godzinie 14.00 on miał ~60 głosów "lajków", w momencie pisania tego postu ma już prawie 6k.

Cieszę się że mu się uda wygrać, i że zostanie wybrany, skoro startował to znaczy że mu zależy i jest to dla niego ważne osiągnięcie, jednak nie o tym chce pisać. Wiecie jaki jest powód dla którego wszyscy z forum na niego głosują?

Nie dlatego że to jedyny facet spośród kandydatów.
Nie dlatego że można zrobić #heheszki.

Najbardziej wam wszystkim którzy na niego głosowali zależy na tym aby inni mieli gorzej. Nie cieszycie się z sukcesu tego faceta, cieszycie się wyłącznie z tego że tym dziewczynom co były na prowadzeniu 3h temu pęknie dupa. Sprawdźcie komentarze wpisu to zobaczycie że tak jest:

https://www.wykop.pl/wpis/45514727

Z tego czerpiecie przyjemność, aby drugi miał gorzej, a nie aby ktoś miał lepiej. Więc, czytelniku tej wiadomości, jak w przyszłości planujesz #!$%@?ć w gorące i masz chęci na zjednoczenie członków jednego z największych forów w Polsce, nigdy nie proś o sukces. Zawsze proś o to aby ktoś miał gorzej, sukces gwarantowany.

Wielokrotnie ludzie się mnie pytają cóż takiego mnie #!$%@? w tej Polsce i dlaczego na stałe wyemigrowałem? Oto kolejny przykład, numer #2137.

#zalesie #emigracja #oswiadczenie #krosno
  • 17
@misiek735: ciekawe spostrzeżenie. Myślę że ma tu do rzeczy również kultura internetu.
Strony takie jak nasz polski Wykop i firmy takie jak Facebook i Twitter wiedzą że najwięcej kliknięć daje konflikt.
Interakcje tu są tak zaprojektowane aby promować konflikt. Dokąd nas to zaprowadzi długofalowo? Nie wiadomo.

Pamiętam jakiś czas temu była akcja doxing dziewczyn z jakiegoś forum dla kobiet. Też wielkie zjednoczenie w ramach linczu, niszczenia życia innym.

Dodam od siebie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Moitessier: nie do końca się z Tobą zgadzam. Nie wydaje mi się aby istniało coś takiego jak kultura internetu. W internecie mamy możliwość mówienia czego się chce w pewnym stopniu zachowania anonimowości, i dzięki tej anonimowości możemy poczuć się trochę bardziej wolni unikając konsekwencji za wszystkie myśli jakie mamy w głowach.

Facebook powstał po to aby ułatwić komunikację, oraz umożliwić ukazanie własnego "ja", bądź takiego "ja" jakim chcemy aby nas widziano.
Zawsze proś o to aby ktoś miał gorzej, sukces gwarantowany.


@misiek735: o, o, o!
Nic dodać, nic ująć.

A swoją drogą - facet niczego sobie, ale z wyglądu jest bardziej dyrektorski i robi wrażenie solidnego oraz profesjonalnego.
Myślę, że bardziej nadałby się na twarz reprezentującą jakąś firmę oferującą usługi niż galerię handlową, która kojarzy się z modą, zakupami i innymi błahostkami.
Tak naprawdę wykop mu robi niedzwiedzią przysługę.
@misiek735 no w sumie to przykre. Z jednej strony ten pan wygląda sympatycznie i całkiem fajnie jak by uczciwie wygrał, bo czemu nie. Pewnie będzie miał miłą niespodziankę. Ale oczywiście wykopki muszą obrażać przy okazji inne kandydatki, wyzywać je od karyn i julek i wyśmiewać ich pozy. Gdzie te zdjęcia to na pewno pomysł niezbyt sprytnego fotografa i też on pewnie wybrał akurat takie, a nie te dziewczyny. Przykro, że pozytywna akcja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nika_blue: oczywiście że przykre. Sam fakt zachęcenia do głosowania w sprawie która mnie w ogóle nie dotyczy (bo jest w mieście w którym nigdy nie byłem) już jest głupia, no ale można komuś innemu uprzykrzyć życie więc jadziem z tematem...

I to się też ujawnia w innych kwestiach. Czy kiedykolwiek dostałaś jakąś wiadomość na fb od znajomej/znajomego z którym raczej nie masz kontaktu, i ta osoba prosi Cię o twój głos
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misiek735: to nie jest tylko moja opinia, poczytaj o tym jak te serwisy są zaprojektowane. Dużo teraz się o tym mówi.

@Moitessier: wierzę Ci, jednak nie zawsze lubię się zgadzać z wszystkimi dostępnymi badaniami, które zawsze można dostosować tak aby znaleźć najwygodniejsze i najbardziej kontrowersyjne wyjaśnienie.

Że tak napiszę: znajdź mi temat a ja Ci znajdę wystarczają ilość argumentów żeby Cię przekonać.
@misiek735 akurat za bardzo z fb nie korzystam, a wiadomości od "znajomych" ignoruję, ale wiem co masz na myśli. Tylko tutaj to właśnie nie była przysługa. Jak by ten pierwszy wykopek napisał "hej mój kolega bierze udział w konkursie, dajcie like'a to może wygra" to pewnie by go najwyżej wyśmiano, i tego kanadydata też. Może by dostał kilkadziesiąt głosów, ale raczej prędzej by został twarzą mema ;). Ale, że narracja była "dajcie
@misiek735: masz rację, to narazie tylko skraeki informacji.
Dodam do Twoich wcześniejszych przemyśleń, że ludzie którzy dorastają w dobie internetu i którzy nie znają świata z przed smartfonów są wychowywani między innymi przez te wielkie platformy i media społecznościowe.
Jeśli te serwisy są zaprojektowane tak aby promować konflikt to wychowujemy zupełnie nowe pokolenie Polaków ucząc ich tego.
Moim zdaniem, to nie będzie bez znaczenia dla przyszłości społeczeństwa.