Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu bylem na wyjeździe firmowym no i oczywiście w trakcie kolacji czy lunchu bystrzaki zaobserwowały że nie jem dodatków typu chleb czy frytki, ryż itp jak wszyscy. No i oczywiście ktoś musiał o to zapytać na co ja zbyłem, że nie mogę węglowodanów. No jasna sprawa, że nie mógł odpuścić i pyta co w takim razie jem? No to mówię, że wszystko poza węglowodanami, dużo tłuszczu. No i się zaczęło, Grażki podłapały, chłopy też i no ale jak to przecież tłuszcz, zawał, miażdżyca - ale jak tak bez sernika po obiedzie ja bym haha nie mogła, a chlybek? świnty chlybek przecież ziarna witaminy

I cyk - chlybek z masełkiem
I cyk - karkówka z frytkami
I cyk - DEBILU UMRZESZ NA ZAWAŁ
I cyk - kulki takie z ziemniaków z sosem majonezowym
I cyk - BADANIA SE ZRUP DEBILU KURŁA DZIECI MASZ ZDECHNIESZ
I cyk - 11 piw i 200g chipsów, paluszków, nachosów
I cyk - DIETA MUSI BYĆ ZBALANSO... ZRURZNICO... ZBILANSOWANA DEBILU

A mówią, że jak ludzie na lowcarb to jak na vege, co 10 minut o tym mówią.
Ja nie mówię, zazwyczaj pytają sami (a co tak schudłeś a żona co taka chuda, chora może?)
A finalnie i tak mówią, że muszę jeść węgle bo tłuszcz jest niezdrowy :)

Jebla idzie dostać
Trzymajcie się w tym #keto
  • 46
@mitchumi: nie jestem na keto, wręcz przeciwnie, ale i tak mnie dotyka to #!$%@? ludzi w kwestii wiedzy o diecie i w szczególności tłuszczach. Wszyscy wiedzą, że od zawsze chcę przytyć i cały czas podsuwają mi same tłuszcze pod nos. „Zjedz mięso, od ziemniaków nie przytyjesz” „jak ty chcesz przytyć jak ty sam chleb jesz” „zjedz sobie cała czekoladę, przecież możesz, nic ci nie będzie”
@mitchumi: Albo to: "restrykcyjne diety są niezdrowe, musisz mieć różnorodną dietę"
"nie jem tylko cukru, zbóż i ziemniaków"
a tamten codziennie wpieprza chleb, makaron i ziemniaki, a zestaw warzyw zaczyna się na pomidorze i kończy na ogórku.
@FotDK: Tluscze nasycone to glowne zrodlo energii chociaz mozna bazowac na wege keto ale nie probowalem tego; cialo po adaptacji do uzywania tluszczu efektywnie sobie z tym radzi, pomocne w adaptacji jest implementacja postow
@kotellek
@mitchumi

Mireczki powiedzcie mi skąd bierzecie przepisy? Bo zaznajamiam się z tą dietą od jakiegoś czasu i chyba mamy się ku sobie ( ͡° ʖ̯ ͡°) a, że bardziej jesteście doświadczeni to pewnie macie jakieś sprawdzone źródła. Plus jakieś tipy dla nowicjusza? Własne doświadczenia, czy coś? Będę naprawdę wdzięczny.
@Lysyn: w gruncie rzeczy tak: zamiast ziemniaków czy ryżu dajesz sobie więcej mięsa, najlepiej tłustego (albo z dodanym tłuszczem, np. smalec czy masło), plus warzywka. Tą dietą da się najeść dużo łatwiej niż standardowymi posiłkami, bo tłuszcze są bardziej wydajnym paliwem. Po prostu na początku trzeba trochę popracować nad zmianą nawyków i myślenia.
@fwraven: polecam nasz tag #keto oraz instagrama (#keto #ketorecipes), to najprostszy sposób na inspirację.