Wpis z mikrobloga

@tymczasowyAtencjusz: nie rozumiem co się burzysz jak ci wyjaśniam jak działa metoda naukowa i jakie są jej ograniczenia na obecnym etapie poznania pracy mózgu. To że komuś się ruszają oczy samo w sonie nie znaczy że ma wizje senną i to że ktoś nimi rusza jak ją ma nie przeczy temu. Podstawy logiki. Do tego są doświadczenia wizji, którym nie towarzyszą gwałtowne ruchy gałek ocznych czy nawet żadna wykrywalna charakterystyka fal
  • Odpowiedz
@yamnichek_pyesio: nie miałes nigdy tak ze spales 5 minut max a sen wydawal ci sie o wiele dluzszy? zwlaszcza rano podczas pobudek? Jestes w krótkim czasie miec jakies doswiadczenie które WYDAJE ci sie ze trwa dluzej, prawie jak narnia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dla mnie sensownym wyjasnieniem NDE jest fakt ze te "doswiadczenia" masz w tym momencie umierania kiedy jeszcze twój mózg działa. Niestety od ludzi którzy
  • Odpowiedz
@tymczasowyAtencjusz: fajnie, że ci się wydaje sensowne, tylko że to że coś komuś się wydaje nie znaczy że tak jest. A teraz wróćmy do tematu głównego - masz coś sensownego do wniesienia do niego z praktyki jednego i drugiego, czy przyszedłeś tu spamować?
  • Odpowiedz
@yamnichek_pyesio: nie no racje masz w tej kwesti ze jestem jak ateista co sie wpierdziela do kościoła na mszy krzycząc że boga nie ma. Sorry za offtop, dla mnie ta wymiana zdań była spoko. Nie żeby coś ale to nie ja zacząłem temat tekstem o udowadnianiu czy sny istnieja. Ale jeśli chodzi o ironie to zbiegiem okoliczności zgadzam się z tobą, dla mnie też LD i OOBE to dla mnie ten
  • Odpowiedz
@yamnichek_pyesio: no wez, nie ma sie co załamywać, zważywszy że postujesz cos takiego na mirko, to mimo tagów jest tu masa ludzi którzy mogli by trollowac, lub ja, w wg mnie w żartobliwy sposób sie z tobą zgadzać. Jak widac innym osobom z tagów nie chciało sie włączać w dyskusje. Conajwyżej moge sie czepić, gdzieś tam napisałeś że w LD wchodzi sie ze stanu nieświadomości, a z tego co wiem ludzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yamnichek_pyesio: Miałeś kiedyś klasyczne OBE czyli najpierw stan wibracji a później oddzielenie?

Obenauci robię sobie pewne "doświadczenia". Możesz udać się do jakiegoś miejsca w którym nigdy nie byłeś niefizycznie i zapamiętać co tam jest, jakieś szczegóły i następnie zweryfikować to już normalnie fizyczne. R. Monroe udowadniał tak OBE dla siebie. Lub niech ktoś napisze Ci losowo ciąg 5 cyfr i spróbuj je odczytać.To doświadczenie robił niegdyś Dr. Charles Tart. Szczegóły:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://cista.net/tomes/Somagetics/Charles%2520Tart%2520-%2520Six%2520Studies%2520of%2520Out-of-the-Body%2520Experiences%2520(OBE).pdf&ved=2ahUKEwj2lcHFgPnlAhWxtYsKHU-UAiUQFjALegQICxAB&usg=AOvVaw12NVDZXR4qSk48SHAhPcFk
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yamnichek_pyesio: Nie odpowiedziałeś na moje pytanie i zapytam jeszcze raz: czy miałeś kontrolowane doświadczenie OBE w którym najpierw jest stan wibracji a następnie oddzielenie po którym dryfujesz zazwyczaj pod sufit i widzisz siebie leżącego we własnym łóżku? Jak umiesz coś takiego zrobić to chylę czoła.

Nie odpowiem na twoje pytanie bo co prawda mam od czasu do czasu LD ale jest ono wywołane techniką DILD. Nigdy nie osiągnąłem tego przez WILD.
  • Odpowiedz