Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z Poznania ale i nie tylko
Mam pytanie odnośnie klimatyzacji. Jestem na etapie remontowania mieszkania i czy jest sens bawić się w samodzielny montaż klimatyzacji? Klimatyzacja będzie jakieś 7 metrów od jednostki zewnętrznej. Jak pisałem do firm to liczą sobie koło 100 zł za każdy metr. Średnio uśmiecha mi się płacić 1400 zł za 14 metrów rurki wartej może 300 zł. A i pewno to nie będą jedyne koszta związane z montażem. Jakiś Mirek chciałby sobie dorobić, ewentualnie powiedzieć co i jak? Polecić jakąś firmę, która podjęłaby się jedynie samego podłączenia klimatyzacji? A może warto wynająć pompę próżniową i samemu wszystko zrobić? Co myślicie?
#poznan #klimatyzacja #diy #remontujzwykopem #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 24
@n1cod3: No właśnie nie zawsze podają na ile mb starcza czynnika chłodniczego w klimatyzacji.
@Sckb: Nie ważne. Tak czy siak uważam, że "montaż od 1 do 4 godzin" i cena 1400 (pewno więcej) to lekka przesada. Elektrycy robili prądy w całym mieszkaniu przez tydzień, 80 m2 mieszkanie, kabli od groma a wzięli 2500 zł.
@n1cod3: To w sumie banał. Jedyne co to trzeba to posiadać pompę i jakoś te
@Jeffrey_M: To wiem, taki kielich się robi i łączy. To też pierdoła. Tak czy siak nie przeskoczę uzupełnienia czynnikiem. Próżnie jeszcze dałoby radę ale czynnika to już raczej nie... W sklepie 35 zł za mb instalacji, firma podaje cene 100 zł xd To jakiś absurd. Co jest trudnego w położeniu rurek w ścianie.
@ThorPL: Narazie dogadałem sie z Panem. Mówił, że podłączy jak będą poprowadzone rurki, ale zapomnialem zapytac o cene xD Jeszcze o kilka rzeczy sie zapytałem w tym o cene. Jak poda 500 zł to będę mega zadowolony. Ogólnie znalazłem klimatyzator lg który ma ilośc czynnika wystarczającą na 7.5 m rurek, więc akurat. Ale jeżeli Pan sie zadeklarował, że podłączy poprowadzone kable i rurki to chyba nie będę się w to bawił.
@ThorPL @Simfecstio czynnik jest w nowym agregacie w jednostce zewnętrznej - podłączasz rury, robisz próżnię i otwierasz zawory, nic trudnego. Czynnika na 7m starczy na pewno, ostatnio robiłem znajomemu na 15m i też chodziło, choć wydajność była kiepska. Co najwyżej będzie problem z zakupem urządzenia, nikt klimy nie sprzeda jak nie będzie papieru, że zamontuje ją osoba z uprawnieniami f-gaz z UDT (zaznaczam - może być osoba, nie musi to być firma),
@Xargo1: Ale do próżni potrzeba pompy a jej nie mam niestety. Znalazlem sklep, który wystawia takie zaświadczenie. Więc spoko. Pytanie czy nie lepiej jednak samemu nawet tą próżnie zrobić za pomocą pompy, która w necie (czasem da sie znaleźć ogłoszenie) można wypożyczyć.
nikt klimy nie sprzeda jak nie będzie papieru, że zamontuje ją osoba z uprawnieniami f-gaz z UDT


@StanislawAniol: "nikt klimy nie sprzeda jak nie będzie papieru, że zamontuje ją osoba z uprawnieniami f-gaz z UDT"
no tak tak, masz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xargo1: interesowałem się w wakacje tematem zakupu klimy bez papierów, pierwszy telefon do sprzedawcy z Allegro który był najbliżej mnie, powiedział, że bez problemu mi sprzeda urządzenie (ʘʘ)
@dzazzio przy długich, kilkudziesięciometrowych instalacjach to i owszem, przy metrze lub dwóch ekstra to ilość pomijalna i raczej niewpływająca na pracę układu
@Simfecstio: @Xargo1: no to skoro jesteśmy w temacie. U siebie chce pociągnąć infrastrukturę. Wymyśliłem sobie klimatyzator sufitowy który będzie chłodził salon+ otwarta kuchnia i częściowo korytarz (foto) długość rurek to max 10m. Klimatyzator to wiadomo cos ala xiaomi (jakość/cena). Dawać standard 1/4” i 1/2 i coś się dobierze czy już konkretnie wybrać model jednostki zew i wew?
dzazzio - @Simfecstio: @Xargo1: no to skoro jesteśmy w temacie. U siebie chce pociągn...

źródło: comment_YjFhbyKfZBzYrjHIwRHhcC6yjx8YSTZ4.jpg

Pobierz