Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z Poznania ale i nie tylko
Mam pytanie odnośnie klimatyzacji. Jestem na etapie remontowania mieszkania i czy jest sens bawić się w samodzielny montaż klimatyzacji? Klimatyzacja będzie jakieś 7 metrów od jednostki zewnętrznej. Jak pisałem do firm to liczą sobie koło 100 zł za każdy metr. Średnio uśmiecha mi się płacić 1400 zł za 14 metrów rurki wartej może 300 zł. A i pewno to nie będą jedyne koszta związane z montażem. Jakiś Mirek chciałby sobie dorobić, ewentualnie powiedzieć co i jak? Polecić jakąś firmę, która podjęłaby się jedynie samego podłączenia klimatyzacji? A może warto wynająć pompę próżniową i samemu wszystko zrobić? Co myślicie?
#poznan #klimatyzacja #diy #remontujzwykopem #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
@dzazzio klimę bierz najtańszą, w większości i tak są produkowane w jednej fabryce (głównie przez midea i gree) z nalepką taką jaką wymyśli sobie importer (porównaj np. mdv, kaisai, midea, rotenso, sinclair, sysplit od systemair, alpicair - wszystko to jest jedno i to samo). Rurkę najlepiej dobierz pod jednostkę, jak 5kW to bardzo często jest to 3/8 i 1/2, jak większa to 3/8 i 5/8, choć to też zależy od producenta.
  • Odpowiedz