Wpis z mikrobloga

Sytuację taka jak ta ( z zajęciem kont Michalkiewocza) przypominają mi, że posiadanie jakiś środków w Bitcoinie to element strategii zachowania bezpieczeństwa finansowego. Nie tylko osoby eksponowane są zagrożone absurdalnymi wyrokami. Zwykły szary wykopek też kiedyś może stać się ofiarą systemu, lub błędu popełnionego przez bank.
https://www.wykop.pl/link/5219957/sad-zajal-majatek-stanislawa-michalkiewicza/ #bitcoin #finanse #konfederacja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W takiej awaryjnej sytuacji: nie ważne czy to "świątek, piątek czy niedziela" o 3 w nocy. Jadę na dworzec PKP w Sopocie do Bitomatu i mogę wymienić Bitcoina na gotówkę.
  • Odpowiedz
@public_html: Nie wiem czy bitcoin to takie dobre rozwiązanie, jego największą wadą jest bardzo niestabilna wartość. Jakbym miał przechowywać fundusze poza systemem bankowym to tylko złoto.
  • Odpowiedz
@zino: kiedyś kupowałem na BitBay ale nie jestem fanem tej giełdy, więc obecnie korzystam z Bitomatów lub Coinbase Pro.
W Bitomacie prowizja to jakieś 2% - 2,5% Niektórzy twierdzą, że to dużo ale ja zdecydowanie się z tym nie zgadzam. Jest to prowizja porównywalna z prowizjami jakie sklepy płacą za obsługę płatności kartą lub szybkich przelewów (PayU, Przelewy24 itp.).
Taniej jest korzystając z Coinbase Pro (zakup za Euro, a nie
  • Odpowiedz
Coinbase Pro


@public_html: jak jest dużo mniejsza prowizja to czemu nie wolisz Coinbase Pro, skąd jest ta giełda, bo na Bitomacie w sumie jest 5% w dwie strony,
i jak zabezpieczasz portfel, czy robisz kopie na pamięci flash - jedną czy więcej, czy bitocoin nadają się tylko do trzymania czy też jest sens nimi płacić, bo chyba jest duża prowizja,
  • Odpowiedz