Wpis z mikrobloga

Czy aby przypadkiem, jedynym argumentem przeciwko zniesienia 30krotności ZUSu poza wysokimi emeryturami (co odpada przy emeryturze maksymalnej) nie jest standardowy liberal screeching, że "TERAZ TO PROGRAMIŚCI JUZ NA PEWNO WYJADO :O " ?

Pomijając argumenty natury czysto politycznej.

Załączam śmieszny obrazek dla atencji.
#antykapitalizm #neuropa #gospodarka #finanse
Kjedne - Czy aby przypadkiem, jedynym argumentem przeciwko zniesienia 30krotności ZUS...

źródło: comment_NHU7CQP5QlrVDGF8pp7ZwgbihO8oh47b.jpg

Pobierz
  • 43
@Kjedne: "Hipotetycznie" argumentem jest też to, że jeśli nie będzie limitu, te osoby będą musiały mieć potem wypłaconą emeryturę w znacznie większej kwocie. Piszę hipotetycznie, bo nie wiadomo kiedy dokładnie ZUS padnie i czy po drodze nie będzie hiperinflacji które zdewaluuje zobowiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zwiększenie obciążeń podatkowych i budowanie progresji podatkowej posłuży docelowo temu aby poprawić stan ww. sektorów Państwa.


@Koliat: Okej, ja naprawdę mogę płacić wyższe podatki - serio! Tylko chcę widzieć efekty również dla siebie - ta podwyżka z propozycją w formie Razem NIC mi nie da, tylko odbierze. To nie jest budowanie solidarności społecznej.
@Koliat: @Kjedne: Ja patrze na to tak :
Nałożymy na Was składkę, żeby poprawić służbę zdrowia - chętnie, czemu nie.
Podatek na to by budować mieszkania - spoko, dajecie.
Podatek na usprawnienie edukacji - racja, możecie nałożyć.
Podatek na 13-tą emeryturę, gdzie jeszcze mówimy o maksymalnej emeryturze , co de facto oznacza, że nie dość, że zabierzemy Wam pieniądze, to jeszcze nie dostaniecie za to wyższej emerytury, czyli de facto
@maly_ludek_lego: Ja na to patrzę w ten sposób - dziura wynikająca z przychodów i rozchodów ZUS będzie mniejsza. Ta dziura jest zalewana z budżetu rok do roku bo emerytury trzeba wypłacić. Gdy ZUS "zarobi" więcej, mniej trzeba będzie mu dolać z budżetu "centralnego" co pozwoli na przesunięcie tych środków z dotowania ZUSu na dotowanie innych dziedzin - szpitali, szkolnictwa, ekologii itd.