Wpis z mikrobloga

Czy aby przypadkiem, jedynym argumentem przeciwko zniesienia 30krotności ZUSu poza wysokimi emeryturami (co odpada przy emeryturze maksymalnej) nie jest standardowy liberal screeching, że "TERAZ TO PROGRAMIŚCI JUZ NA PEWNO WYJADO :O " ?

Pomijając argumenty natury czysto politycznej.

Załączam śmieszny obrazek dla atencji.
#antykapitalizm #neuropa #gospodarka #finanse
Kjedne - Czy aby przypadkiem, jedynym argumentem przeciwko zniesienia 30krotności ZUS...

źródło: comment_NHU7CQP5QlrVDGF8pp7ZwgbihO8oh47b.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darek-jg: bo przecież nie można dostosować przepisów o działalności, żeby takie ominięcie prawa było niemożliwe. to by było oszustwo i nie fair play jak Pan Gwiazdowski powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kjedne: "Hipotetycznie" argumentem jest też to, że jeśli nie będzie limitu, te osoby będą musiały mieć potem wypłaconą emeryturę w znacznie większej kwocie. Piszę hipotetycznie, bo nie wiadomo kiedy dokładnie ZUS padnie i czy po drodze nie będzie hiperinflacji które zdewaluuje zobowiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dzieban: w moim świecie nazywanie innych nieudacznikami nic o nich nie wiedząc też nie uchodzi za grzeczne. powiedziałbym do kogo możesz sobie tak gadać, ale jestem taktowny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
i cyk tescik przedsiębiorcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Koliat: I cyk, zagranica wita. Skoro mam płacić wysokie podatki, to chcę przynajmniej mieć za to normalną służbę zdrowia, normalne szkolnictwo i czyste powietrze. W Polsce nie mam ani jednego ani drugiego. Pozdro, z fartem mordo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@maly_ludek_lego: no i dość prosty wniosek, marna służba zdrowia, edukacja i ekologia bierze się głównie z niskiego budżetu. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka. Zwiększenie obciążeń podatkowych i budowanie progresji podatkowej posłuży docelowo temu aby poprawić stan ww. sektorów Państwa.
  • Odpowiedz
Zwiększenie obciążeń podatkowych i budowanie progresji podatkowej posłuży docelowo temu aby poprawić stan ww. sektorów Państwa.


@Koliat: Okej, ja naprawdę mogę płacić wyższe podatki - serio! Tylko chcę widzieć efekty również dla siebie - ta podwyżka z propozycją w formie Razem NIC mi nie da, tylko odbierze. To nie jest budowanie solidarności społecznej.
  • Odpowiedz
@Koliat: @Kjedne: Ja patrze na to tak :
Nałożymy na Was składkę, żeby poprawić służbę zdrowia - chętnie, czemu nie.
Podatek na to by budować mieszkania - spoko, dajecie.
Podatek na usprawnienie edukacji - racja, możecie nałożyć.
Podatek na 13-tą emeryturę, gdzie jeszcze mówimy o maksymalnej emeryturze , co de facto oznacza, że nie dość, że zabierzemy Wam pieniądze, to jeszcze nie dostaniecie za to wyższej emerytury, czyli
  • Odpowiedz
@maly_ludek_lego: Ja na to patrzę w ten sposób - dziura wynikająca z przychodów i rozchodów ZUS będzie mniejsza. Ta dziura jest zalewana z budżetu rok do roku bo emerytury trzeba wypłacić. Gdy ZUS "zarobi" więcej, mniej trzeba będzie mu dolać z budżetu "centralnego" co pozwoli na przesunięcie tych środków z dotowania ZUSu na dotowanie innych dziedzin - szpitali, szkolnictwa, ekologii itd.
  • Odpowiedz
@maly_ludek_lego: @Koliat: no i to jest racjonalna dyskusja

Tymczasem racjonalną dyskusją nie jest to co odwala opozycja z kręgów PO, gdzie słyszę Kwiatkowskiego w onecie, że jak PiS podwyższy ZUS to managerowie wyjadą za granicę xD (i co to będzie, jak zabraknie nam menagów :O xD )
  • Odpowiedz
gdzie słyszę Kwiatkowskiego w onecie, że jak PiS podwyższy ZUS to managerowie wyjadą za granicę xD


@Kjedne: Ja ze wszystkiego dziwię się najbardziej, że on mają nadal 27% w Sondażach. Wynik każdej innej Partii jestem w stanie racjonalnie zrozumieć.
  • Odpowiedz