Wpis z mikrobloga

Post 14. Dodge RAM.

Dzisiaj krótko i bardziej o motoryzacji. Trafiło mi się fajne autko do sfinansowania z polecenia od komisanta, więc była też okazja przejechania się( ͡° ͜ʖ ͡°) Mianowicie chodzi o Dodge RAM w wersji LongHorn z 2015 roku. Silnik 5.7 Hemi 8 cylindrowy, zamontowane LPG. Auto sprowadzone z USA po stłuczce – nie wielkiej, klient miał zdjęcia sprzed naprawy, więc nic ukrytego. Auto o mocy 390KM, spalanie LPG ok 17l na 100km! Cena auta 137.000 PLN na VAT-marży.

Jeśli chodzi o finansowanie to padło finalnie na #kredyt mBank. BNP odmówiło ze względu na pojazd. Nie potrafili go wycenić, dochodziło do absurdalnej konwersacji z analitykiem z ryzyka. Dochodziło do tego, że analityk wysyłał podobne auto z otomoto, w innej wersji, większym przebiegiem, bez LPG i mówił „niech klient kupie se takie, tańsze, podobne. Na takie damy zgodę, na to nie.” Rozchodziło się o wersję Longhorn – jak sprawdzałem to takich aut na rynku w Europie było 3 na tamten moment w sprzedaży i jest to specyficzna wersja z elementami kowbojskimi, można powiedzieć że topowa.

Próbowałem sfinansować auto w pożyczce w Aliorze, ale niestety odmowa – nie lubią amerykańców, zarządzali 25% OW i okres 4 lata. mBank Auto wycenił po propozycji polisy AC (a ta była na kwotę o 10k większą). Do tego klient nie spełniał wymogu min. 12 miesięcy działalności, ale dokumentacja z poprzedniego miejsca pracy załatwiła sprawę ciągłości zawodowej i była decyzja pozytywna.

#motoleasing <-- mój tag, zapraszam do śledzenia.

#przedsiebiorczosc #finanse #leasing #kredyt #motoryzacja

Post 1. Abonament vs. Najem
Post 2. Z życia: Dostawcze w leasingu
Post 3. Finansowanie auta używanego
Post 4. GAP
Post 5. Auto ze Stanów. Maseratti Ghibli
Post 6. GAP od leasingu czy zewnętrzny?
Post 7. Kredyt samochodowy czy leasing.
Post 9. Leasing ze stałą stopą czy ze stopą zmienną?
Post 10. Procedura CashBack
Post 11. Auta poleasingowe
Post 12. Proces Leasingowy + #rozdajo
Post 13. Leasing Konsumencki
OptiFinance - Post 14. Dodge RAM.

Dzisiaj krótko i bardziej o motoryzacji. Trafiło...

źródło: comment_I3DbbbrhSwyx07Bc7DOkoh7qQAqcQAUK.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzieban w kredycie nie leasingu. Uszkodzenia auta były nieznaczne, nie oberwało się żadnej mechanice, zderzak przód i tył. Jak ktoś lubi to czemu nie? Fanem wielkiemu nie jestem, ale jazda takim autem daje ogromną frajdę ;)
  • Odpowiedz
@Dzieban: a to jak bierzesz leasing, to raty są opłacane przez państwo, czy nie trzeba w ogóle płacić? lol. Skoro można rozłożyć płatność, w czasie zamiast płacić gotówką to czemu tego nie robić
  • Odpowiedz