Wpis z mikrobloga

@pani_gozdzikowa: Tylko szyny nazębne. I zdecydowanie zachęcam do zrobienia takiej. Dodatkowo w ciągu dnia trzeba się kontrolować. Dobrą metodą jest trzymanie języka między zębami. Warto też 30 minut przed snem się zrelaksować w wybrany dla siebie sposób.
  • Odpowiedz
kurła, można żyć 100 lat, nigdy nie myć zębów i takie coś nadal się nie zrobi


@szpongiel: Zgadzam się z tym...

@SkrytyZolw: odniesiesz się do tego filmiku z Instagrama? Przecież oni jej usunęli ze 20kg tego kamienia ()
  • Odpowiedz
@qoompel: Nic więcej poza tym, że to hardcorowy przypadek, nie powiem xD Na to się musiało złożyć kilka czynników, ale jakich, nie wiem. Sama widziałam maks kilku centymetrowy kamień.
  • Odpowiedz
Nic więcej poza tym, że to hardcorowy przypadek, nie powiem xD Na to się musiało złożyć kilka czynników, ale jakich, nie wiem. Sama widziałam maks kilku centymetrowy kamień.


@SkrytyZolw: Centymetrowy kamień? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak mi ultradźwiękiem usunęli 0,05g kamienia, to od razu poczułem ulgę. To ta baba z filmiku chyba musiała dostać orgazmu xD
  • Odpowiedz
@zapalsobiekota: xDDD Ciężko powiedzieć. Czasem ciężko się domyślić to pacjent ma na myśli. Cokolwiek co dzieje się regularnie, jest powodem do obaw. Jak stuknąłeś raz zębem o ząb i zabolało - to nie ma powodu do obaw.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: To może jeszcze pytanie które nurtuje chyba każdego: u mojego dentysty za plombę płacę 250 zł. Jaka część z tego to koszt materiałów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szad7: Są materiały za 50zł za tubkę, a są takie za 400zł. Nie wiem jakim materiałem miałeś odbudowane. Uwzględnij w cenie: pensje asystentki (czasami też rejestratorki), koszty sprzątania, utylizacji odpadów medycznych, koszty konserwacji sprzętu, sterylizacji, ubezpieczenia sprzętu, pracowników i samego lekarza, prowadzenie kilku ton papierologii, same koszty utrzymania gabinetu, nowego sprzętu, szkoleń personelu itd, itd.

Zatem jedni będą mieli z tego 40%, a inni 60%. A zapewne znaleźli by się
  • Odpowiedz
@pani_gozdzikowa: u dentysty. Taka szyna musi być dopasowana, nie tylko żeby dobrze się trzymała itp, ale też żeby nie szkodziła. Zatem dopasowuje się też ją w zgryzie. Koszt to ok. 300-500zł, ale to zakup na dłużej.
Niedopasowana szyna może doprowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń narządu żucia.
  • Odpowiedz