Wpis z mikrobloga

@zapalsobiekota: Fluor wzmacnia szkliwo. Przy niskim pH, poniżej 5,5 dochodzi do demineralizacji szkliwa, czyli w uproszczeniu, rozpuszczania. Przy obecności fluoru dochodzi do powstania fluoroapatytu (podstawową jednostką budulcową jest hydroksyapatyt, jego krytyczne pH wynosi właśnie 5,5). Krytyczne pH fluoroapatytu wynosi 4,5, czyli jest odporniejszy na ataki kwasów. Szkliwo się remineralizuje. Dodatkowo w obecności wapnia powstaje fluorek wapnia, który stanowi rezerwuar fluoru.
  • Odpowiedz
@zapalsobiekota: Nie. Ilości fluoru stosowane w paście nie mają ogólnoustrojowego wpływu. Zdecydowanie powinieneś zacząć. Jak nie chcesz na stałe, to możesz kupić bez, a raz w tygodniu stosować np. Elmex gel.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Tak w nawiązaniu do kwestii szkliwa - z powodu braków moje siekacze robiły nadgodziny czego efektem jak mniemam są takie podłużne pęknięcia na szkliwie - b. dobrze widoczne na dolnych 1,2,3 - czy po uzupełnieniu braków i odciążeniu tych zębów szkliwo z czasem się odbuduje?
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@josedra52: szkliwo się nie odbudowuje, po ukształtowaniu (albo wyrznięciu) zęba, zanika zdolność do tworzenia szkliwa. Może się ono jedynie remineralizować. Pęknięcia pozostaną (sama ich mam trochę), ważne żeby zapobiec pogłębianiu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: mieszkasz na zadupiu gdzieś w lesie. U dwntysty nigdy nie byłeś a to jest pierwsza wizyta bo już się jeść widocznie nie dało normlanie. Ludzie bezdomni itp.
  • Odpowiedz