Wpis z mikrobloga

Mirki z Poznania i okolic. Krótka piłka, które miejsce na osiedlenie się, wybralibyście?
Zależy mi na dobrym dostępie do Poznania, jakieś centrum handlowe w pobliżu, siłownia, szkoła/przedszkole.
1) Dąbrówka
2) Palędzie
3) Komorniki

Z różnych względów te okolice wydają mi się najbardziej atrakcyjne. Chciałbym usłyszeć Wasze opinie i możliwe rady. Dom typu bliźniak.
#dom #poznan #komorniki #paledzie #dabrowka #kiciochpyta #pytanie
  • 11
@Beik: normalne ceny nieruchomości, szybki dostęp do centrum Poznania - pociągiem 20 minut, akceptowalny dojazd autem, blisko do Gniezna, cisza, spokój, jeziora, plaże, lasy, urokliwe miasteczko z klimatem a nie jakiś sztuczny twór wzdłuż drogi, są małe centra handlowe, siłownia, korty tenisowe, mały basen, żłobki, przedszkola i szkoły pod ręką, miejsce z potencjałem. Dobre miejsce do życia. Jesteśmy zadowoleni.
@ciemnienie: Powinni Cię zatrudnić do sprzedaży :D ale 30km trochę kawał do Poznania jest, tym bardziej jak tam chcielibyśmy znaleźć pracę. Dodatkowym atutem będzie dostęp do S11, bo jeździmy często na trasie Piła, Leszno, Wrocław. Dzięki za rekomendację.
@Beik: każdemu pasuje coś innego, zleży gdzie pracuje (choć pracę to i tak się zmienia co parę lat) i czego oczekuje od życia. My chcieliśmy nie zadłużać się po korek, jednocześnie przenosząc się w spokojniejsze miejsce bliżej natury, z dobrym połączeniem kolejowym. Powodzenia w szukaniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Beik: w Gądkach masz dużo nowych osiedli, także możesz sobie zobaczyć co tam jeszcze jest w sprzedaży. Dojazd masz dobry bo lecisz ekspresówka do Poznania. Ja też myślałem nad lokalizacja bliską Poznania,ale finalnie zdecydowałem się na dom w Dominowie koło Środy Wlkp.
@Beik: z tych trzech to najlepiej Komorniki.

dostęp do Poznania: E196 z wjazdem od SW, Kolejowa -> Plewiska masz wjazd od Zachodu, A2 do wezła Luboń albo Krzesiny masz wjazdy odpowiednio od południa(Dębiec, Wilda) i wschodu(Franowo, Rataje)

jakieś centrum handlowe w pobliżu: Komorniki mają własne centrum handlowe. Auchan, Leroy merlin, Norauto, siłownia(Fabryka Formy)

szkoły/przedszkola: nie wiem, nie rozglądałem się.

Spoza tych trzech wziąłbym Plewiska. Dojazd do Poznania niewiele gorszy(przejazd kolejowy przeszkadza