Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@death070: Odkręć śrubę odpowietrzającą, żeby mieć dostęp do wału, tam jest miejsce na śrubokręt, spróbuj zakręcić wałem w kierunku kręcenia się pompy, ja ostatnio wkrętarka robiłem rozruch, pompa się zatarła, poszła na serwis.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@death070: Myślę, że to zależy jakasz pompę. Ja mam z elektroniką, to się silnik nie spalił, elektronika próbowała uruchomoc pompę soft startem, ale nie mogła, to jej pomagałem przez dwa dni wkrętarka, później poszła na serwis, przeczyścili łożyska ceramiczne i dalej jej używam. Dobrze jest w lecie co jakiś czas uruchomić pompę, żeby się nie zastała. W wodzie pomimo sitka przed pompa, wytrąca się taki nalot, co potrafi zatrzeć pompę.
@death070: Odkręć dekiel i śrubokrętem zakręć za wirnik. Nie wiele trzeba by te pompy stanęły, trochę osadu z kamienia, albo sparciałą guma na łożysku oporowym. W grundfosie wywaliłem łozysko oporowe całkiem i rok tak działa :D
@death070: W złożonej postaci wirnik jest dociskany przez łożysko oporowe przynajmniej w grundfos tym co ja rozbierałem tak było. Po rozebraniu nie był dociśnięty i się kręcił wirnik swobodnie.
Sprawdź jeszcze puszkę z zasilaniem na pompie, tam łatwo wyrwać kabel zasilania z zatrzasku, może taką masz przygodę. Te pompy dość ciężko spalić, mają małe moce i nie dadzą rady sie zagrzać na tyle by uszkodzić uzwojenie.
Jeśli po włączeniu zasilania nie
@houk: Ok dzięki.

Co do kabli to sprawdziłem je od razu i wszystko jest ok, chcę jeszcze przypomnieć że dwa dni temu pompa chodziła, nie jest tak że całe lato stała itp. ALe rozbiorę to z tym, że ostatnio paliłem aby była ciepławoda i pompka była pod zasilaniem godzinami natomiast ze nie chodzi zauwazyłem od razu ale jej nie odłączyłem.

CO do wnętrza to jest tam płytka i tylko coś w
@death070 zacznij od sitka przed pompą, potem możesz odkręcić pompę i sprawdzić czy tam nie ma syfu.
Jak to nie pomoże to możesz ją podłączyć na krótko do prądu z pominięciem sterownika. Jak tu nie ruszy to idź do sklepu po nowa ;)
zacznij od sitka przed pompą,


@kujol: nie mam tego sitka, widocznie podłączali to wszystko partacze bo dowiedziałem się ostatnio że powinno być.

MOgę to zrobić bez zdejmowania jej tzn zdjąć obudowę tylko ?
@kujol: @houk: @vicher62: jest lipa , rozkręciłem podłączyłem na krótko, woda czysta wirnik się kręci. Muszę zamówić nową 100zł z przesyłką no chyba że do naprawy bym oddał dowiem się ile chcą bo wtedy po naprawie będę wiedział że bedzie pasować. Boję się też że te pompu na Allegro to jakieś badziewie.
@death070 tego się raczej nie naprawia, taka opinie w każdym razie wydał majster którego ja pytałem o opinię na temat swojej pompy z przebiciem ;)