Wpis z mikrobloga

Dziś ulicami Warszawy przeszedł największy w historii marsz antyfaszystowski "Za Wolność Waszą i Naszą".
Marsz mocno przerósł oczekiwania, odbył się bezproblemowo.
Nad Warszawą powiewały dziś setki flag z Trzema Strzałami. Dobrze widoczne były też flagi LGBT, narodowe i antykapitalistyczne.
W kulminacyjnym momencie maszerowało 10-15 tysięcy osób.
Mimo wysiłków skrajnej prawicy, mimo obrzydzania środowisk antyfaszystowskich jest nas dużo. To znaczy, że są ludzie, którzy są w stanie przebić się przez prawicową propagandę (co w naszym kraju jest nie lada wyczynem), dotrzeć do informacji i się organizować.

Komentarze dotyczące analnych fiksacji usuwam.
#bekazprawakow #marszniepodleglosci #neuropa #antykapitalizm
a.....i - Dziś ulicami Warszawy przeszedł największy w historii marsz antyfaszystowsk...

źródło: comment_gFhUL25nefQ7jsAsZ8Magt4TWJFbSn2S.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Dobrze widoczne były też flagi LGBT, narodowe i antykapitalistyczne.


@ayanami: Dorzuc odrazu ze antynaukowe bo ekonomia jest prawacka.

Faszyści prowadzą internetowe listy działaczy antyfaszystowskich, gromadzą o nich dane.

Wy tez to robicie i jeszcze slychac o tym jak chcecie donosic na ludzi do miejsca pracy, do miejsca zamieszkania i uprzykrzac ludzia zycie.
  • Odpowiedz
@ayanami: Ja mam tylko takie pytanko, przeciwko czemu tak na prawdę ci ludzie protestują? Przecież faszyzm w Polsce jest jakimś niewielkim procentem, chyba każy doskonale zdaje sobie sprawę że wśród tych 150 tyś, typowi faszyści stanowili jakieś 5% no chyba że jak uważam sie za patriotę, kocham swój kraj(nie władzę) i upamiętniam wydarzenia historyczne to też jestem faszystą jednakże definicja tego słowa jest zupełnie inna
  • Odpowiedz
@czarnykocur123:

typowi faszyści stanowili jakieś 5%

Uznajmy, że przeciwko tym pięciu procentom, które zawsze mogą rosnąć (i rosną).
Problemem nie jest raczej przeciętny, nieświadomy Kowalski uczestniczący w MN, a środowiska go de facto współorganizujące, które często formują też czoło marszu, tzw. czarny blok.
Prawie nikt nie jest świadomy znaczenia symboli, które są tam przemycane. Antyfaszyzm to ich przeciwieństwo, a środowiska faszystowskie przyzwyczajają zwykłych obywateli do coraz bardziej radykalnego, agresywnego nacjonalizmu.

Jakby
  • Odpowiedz