Wpis z mikrobloga

@Emil_Haha: Inteligencja nie implikuje świadomości. Jak więc możemy stwierdzić, że SI jest świadoma? Możemy tylko stwierdzić, iż jest mniej lub bardziej inteligentna. Zresztą nawet innym ludziom przypisujemy świadomość na zasadzie analogii.
@Emil_Haha: Mechanizmy przypisywania świadomości sugerują, że... łatwiej nam uznać "to" za "kogoś", jeśli tylko SI zaimplementujemy w robocie, który swym wyglądem przypomina człowieka.
Drogą naukowej konwencji można definiować świadomość przez odniesienie do inteligencji własnie. Jednak posługiwać się tym słowem można wówczas wyłącznie w ściśle określonym kontekście. Nie jestem zwolennikiem tego podejścia, które - że tak ironicznie napiszę - przez zbieżność w brzmieniu słowa i układzie literek nadużywa skojarzenia, "przemyca" hipotezy.
Świadomość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @Emil_Haha: co ma do powiedzenia katolicyzm to nie wiem, ale zapytam: czy skoro mózg przetwarza sygnał analogowe (na razie nie angażujemy duszy) to czy komputer może mu dorównać przetwarzając sygnały cyfrowe?
@pyroxar: kosciol jako instytucja juz dawno nie sprawuje realnej wladzy . Natomiast sadzac po ostatnich kilku dziesiecioleciach przyjma umiarkowana postawe , legitymujac sie pismem jednak nie stojac w bezposredniej opozycji .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @LegionPL: no bo zwykle maszyny, to, że coś działa lub zachowuje się jak coś innego nie znaczy, że jest takim w metafizycznym sensie. Oczywiście pomijam problem duszy itp.

To coś jak z wolnym i niewolnym oprogramowaniem. Nawet jeśli GNU/Linux i virus 10 będą takie same jeden do jeden, to mimo tego, że są to systemy operacyjne to nadal nie będą tym samym. Tylko wolne oprogramowanie daje ci wolność w cyfrowym
@pyroxar: Zwykłe użyteczne maszyny, przynajmniej jak dla mnie.
Nad ostateczną odpowiedzią pewnie będziemy się spierać jak w przypadku zwierząt ale poczekajmy aż ai powstanie.