Wpis z mikrobloga

@rencista to język jest dla ludzi a nie ludzie dla języka XD Kuźwa, naprawdę dla was argumentem za tym żeby zabronić dwojgu ludzi sporządzić jeden z ważniejszych dokumentów w życiu jest jakaś archaiczna definicja?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Konsmetal: aaaa, no to kiedy zabieramy te prawa bezdzietnym czy bezpłodnym? Nie mają czy nie mogą, to przecież mogą żyć równie dobrze pod szyldem związku partnerskiego nie?
  • Odpowiedz
@koroluk:
Pluje się o twoje roszczenia. Sapiesz do chłopa który ma ni mniejsze ni większe prawo do definiowania sobie znaczenia słowa małżeństwo, co ty. A jednak się do niego #!$%@?, jakbyś miał w tej kwestii cokolwiek więcej do powiedzenia. Uświadamiam ci, bo chyba trochę się zapominasz, ze nie masz.
  • Odpowiedz
Wszystkie te prawa spiszecie i możecie egzekwować wszędzie. Każdy urząd ma obowiązek akceptacji takiego


@facetwsieci: Chcesz mi powiedzieć że notarialnie mogę przyjąć nazwisko mojego chłopaka, adoptować jego dziecko, oraz mam prawo do odmowienia zeznań?
  • Odpowiedz
@PiernikowyWojownik: Konstytucja w dyskusji jest takim samym argumentem jak definicja w słowniku, obie na przestrzeni lat się zmieniały i pewnie będą zmieniać.
Inna sprawa, to czy konstytucja definiuje czym jest małżeństwo i czy wyklucza małżeństwa homoseksualne nie jest takie oczywiste z czym się zgadza część konstytucjonalistów oraz Wojewódzki Sąd Administracyjny Warszawie w wyroku z 8 stycznia 2019 r.
Cytując:

Przy czym, zdaniem sądu, zgodzić się można ze skarżącymi, iż z zasady
  • Odpowiedz
@PiernikowyWojownik: Jakie ma to znaczenie w kontekście dyskusji tego czym jest małżeństwo ? Zwłaszcza, że konstytucja tego nie definiuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SzybkiPociskAkacza: Prawo się zmienia, tak samo jak definicje słów o których mowa na obrazku powyżej. Co widać chociażby bo krajach gdzie pary jednopłciowe już takie prawo mają a kiedyś nie miały.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prawa_reka_sorosa: no to masz małżeństwo jest pewnego rodzaju związkiem - związkiem małżeńskim który istnieje między kobietą i mężczyzną. Ma związki osób tej samej płci istnieje określenie partnerskie. Dlaczego dwa określenia? Bo to są dwie różne rzeczy. To tak jakbyś chciał dodawanie i odejmowanie zrównać. To są różne działania, tak samo jak różne od siebie są związki homoseksualne i heteroseksualny.
  • Odpowiedz
@Ptrg:

Małżeństwo jest między tym co sobie ludzie ustanowią.


W Polsce ludzie „sobie” ustanowili że jest to związek kobiety i mężczyzny i nic tego nie zmieni chyba że zmienicie prawo. W innych krajach może być inaczej przecież.
  • Odpowiedz
@saakaszi: Prawdziwa orka to jest wtedy kiedy w google wpiszesz frazę "najwybitniejsi polscy geje". He he!!!

Jacek Poniedziałek. „– Mam już 40 lat. ...
Tomasz Jacyków. Z partnerem Tomaszem jest już od 15 lat, czego nie ukrywa.
Tomasz Tyndyk. ...
Tomasz Raczek i Mariusz Szczygielski. ...
Michał Piróg. ...
Robert Biedroń ...
Krystian Legierski. ...
Maciej Nowak – „Jestem szczęśliwy, że jestem pedałem. Nie mam żadnych zobowiązań, nie mam dzieci, nie
  • Odpowiedz