Wpis z mikrobloga

@pimpirimpi: Ja mam poprzednia wersje i w apce możesz ustawić np. harmonogram godzinowy, lub kiedy wartość zanieczyszczeń przekroczy ustawiony przez Ciebie poziom. Ale jeśli miałbym wybierać z dwóch podanych przez Ciebie opcji to wybrałbym 24h/auto
  • Odpowiedz
@michalkaca88: no właśnie chciałem ustawić żeby się włączał po przekroczeniu poziomu zanieczyszczeń, ale jak się wybierze region Polska, to nie ma tej opcji. A po wybraniu Chin apka nie znajduje urządzenia :(
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pimpirimpi: musisz zainstalować zmodyfikowaną wersję mi home żeby móc ustawić automatyzację na podstawie zanieczyszczenia.
Link

Ja mam ustawione tak, że od. 0 do 10ug jest wyłączony, od 10 do 15 włącza się na poziomie mocy 3, a powyżej 15ug zwiększa moc do 5.
  • Odpowiedz
@mr_arus: co to za zmodyfikowana wersja? dasz linka?

rozumiem że to działa tak że apka w telefonie pobiera sobie dane o zanieczyszczeniu i na tej podstawie uruchamia odpowiedni tryb oczyszczacza? skąd brane są dane o zanieczyszczeniu? można podpiąć api np airly?

ja mam w domu xiaomi purifier - ten starszy model. widziałem że na github jest jakieś nieoficjalne sdk, ktoś chyba zrobił reverse engineering komunikacji urządzeń xiaomi. chciałem to wykorzystać i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maraswrona: podałem link do forum do tematu o tej aplikacji. To nic innego jak oryginalna Mi Home, tylko że pozwala ustawiać automatyzacje na europejskich urządzeniach.

Apka pobiera dane z czujnika z urządzenia i co 30min (lub gdy wartość zmieni się o 20ug) wysyła zapytanie na serwer xiaomi odnośnie warunków automatyzacji i jak jakieś są spełnione, to je wykonuje.
  • Odpowiedz
@maraswrona @pimpirimpi Ja automatyzowałem działanie Purifier 2 pro na raspberry, ostatnio coś przestał działać ale jeszcze tam nie zaglądałem.
Generalnie do zbierania informacji m.in. z oczyszczacza używam Domoticz Link na raspberry.
Do tego potrzebujesz wyciągnąć token z oczyszczacza Link oraz dorzucić plugin do Domoticza Link. Po tym mozesz zarządzać oczyszczaczem z domoticza i zbierać statystyki. Ja do tego dopisałem prosty skrypt w pythonie (jeśli aqi > liczba, ustaw moc na xxx),
  • Odpowiedz