Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zapraszam do obejrzenia kolejnej ciekawostki historycznej.

Hetman polny koronny Stefan Czarniecki zapisał się w naszej historii nieprzejednanym męstwem i walecznym sercem. Jako jeden z niewielu nie przeszedł na stronę króla szwedzkiego Karola X Gustawa i pozostał wierny królowi Janowi Kazimierzowi Wazie. Jego wyczyny podczas tego okrutnego czasu zapisały się złoty zgłoskami i trafiły nawet do naszego hymnu.

Ale czy Czarniecki naprawdę zasługuje na miejsce w naszym hymnie? Czy jego postawa wobec swoich żołnierzy, czyli oszukiwanie ich na łupach jak i mieszkańców Rzeczypospolitej czyli łupienie swoich była w pełni fair? Czy jego działania zasługują na pełnie potępienie? O tym zdecydujecie już jutro po obejrzeniu filmu.

Link do znaleziska - Stefan Czarniecki. Kryształowy bohater czy zwykły grabieżca?

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #europa #zwyczaje #swiat #liganauki
#rzeczpospolita #swiatnauki #monarchizm #polska #kultura #youtube #oszustwo #zlodzieje #wojna #wojsko #zainteresowania
sropo - Dzisiaj zapraszam do obejrzenia kolejnej ciekawostki historycznej. 

Hetman...

źródło: comment_I5JZz68ff6nXBlL6NeicKM8iUYy9ZTTv.jpg

Pobierz
  • 48